نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی:

احداث فرودگاه اطفای حریق شمال کشور در آمل / خرید زندان آمل توسط دولت و واگذاری آن به اداره فرهنگ و ارشاد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۳ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
وزارت کشور به دنبال مکانی برای احداث زباله سوز در آمل بود که پس از ارائه گزارش پاساکش موافقت خود را برای تخصیص 150 میلیارد تومان از 1 هزار میلیارد بودجه سالانه به پاساکش بعد از شروع اقدامات و آماده شدن فضا اعلام نمود.
احداث فرودگاه اطفای حریق شمال کشور در آمل / خرید زندان آمل توسط دولت و واگذاری آن به اداره فرهنگ و ارشاد
 

به گزارش سفیر هراز،عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا تمامی محورهای ورودی به آمل 4 بانده شود، گفت: تنها 2 جاده رودبار هراز پی و سرخرود مانده که در تلاش هستیم تا 4 بانده شوند.
وی با بیان اینکه خیابان بیمارستان امام علی تا به حال 2 بار برای آن مناقصه صورت گرفت که پیمانکاری شرکت نکرد، افزود: در مناقصه اخیر این محور 6 شرکت در این مناقصه شرکت کردند تا بزودی مشکل این منطقه هم رفع و حل شود.
نماینده مردم آمل و لاریجان هدف از تمامی این اقدامات را وجود نداشتن هیچ پروژه نیمه کاره در شهرستان امل عنوان کرد و خاطرنشان کرد: طبق اخرین صحبت های وزیر راه ایشان قول اتمام بخش دیگری از محور هرار در خرداد ماه سال جاری را دادند.
این مسول با تاکید بر اینکه اکثر بخش های مهم محور هراز اعم از تونل و پل ها احداث شده و تنها وصل کردن آنها به یکدیگر باقی مانده، اظهار کرد: 80 میلیارد تومان برای سد و 40 میلیارد تومان بودجه داخلی ادارات شهرستان و 34 میلیاردتومان برای پل روگذر هزار سنگر و 17 میلیارد و 500 میلیون تومان برای شهرداری آمل جهت احداث سالن و تعریض خیابان امام رضا تخصیص یافت.
یوسفیان ملا با اشاره به اقدامات مربوط به زباله سوز آمل ادامه داد: وزارت کشور به دنبال مکانی برای احداث زباله سوز در آمل بود که پس از ارائه گزارش پاساکش موافقت خود را برای تخصیص 150 میلیارد تومان از 1 هزار میلیارد بودجه سالانه به پاساکش بعد از شروع اقدامات و آماده شدن فضا اعلام نمود.
وی با بیان اینکه مجلس دولت را مکلف کرد که با خرید زندان آمل آن را در اختیار شهرداری یا وزارت فرهنگ و ارشاد در جهت ساخت فرهنگسرا قرار دهد، گفت: هزینه خرید بین 20 تا 40 میلیارد تومان خواهد بود که دولت آن را خریداری خواهد کرد.
نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به مصوب شدن مطالعه، اجرا وساخت فرودگاه امداد و اطفای حریق شمال کشور در شهرستان آمل تاکید کرد: زمین مربوطه در گاودشت از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت راه منتقل شد و به دنبال سندسازی هستیم و مجلس دولت را مکلف به مطالعه و اجرا در خصوص ساخت این فرودگاه در آمل کرد.
این مسول با بیان اینکه سعی شد تا در ردیف بودجه استان رقم هایی اضافه شود، افزود: هواپیماهای اطفای حریق می توانند 20 هزار لیتر آب را حمل کنند و هفته ای 2 الی 3 بار پرواز کنند.
وی با اشاره به امضا شدن قرارداد هواپیماهای دارای تانکر آب در اصفهان خاطرنشان کرد: بادهلیکوپتر حریق را افزایش می دهد و گاها اتش سوزی در مکان هایی است که صعب العبور است و انسان نمی تواند به آن عرصه دسترسی داشته باشد که در این صورت تنها باران می تواند آن را خاموش کند.
یوسفیان ملا تاکید کرد: با احداث این فرودگاه در آمل پرواز هواپیما برای خاموش کردن جنگل های استان های شمالی و استان های مجاور در سریع ترین زمان صورت خواهد گرفت.
نماینده مردم امل و لاریجان ادامه داد: این موضوع در قانون بودجه 97 بصورت فرودگاه اطفا حریق شمال کشور در امل آورده شده است.
این مسول افزود: آگهی قطعه دوم مترو در سایت وزارت راه است و منتظر مابقی اقدامات هستیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MDU0
 

 
کیمیا سامانه