وجود 2 هزار مرکز مشاوره بهزیستی در کشور

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۶ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان بهزیستی کشور از وجود 2 هزار مرکز مشاوره بهزیستی در سه سطح تخصصی در کشور خبر داد.
 

به گزارش سفیر هراز،محسنی بندپی در همایش روز جهانی روانشناسی در ساری اظهار کرد: صنعتی شدن جوامع، افزایش جمعیت شهرنشینی، کاهش نرخ باروری، افزایش سن ازدواج، افزایش مهاجرت و گسترش نا امنی شرایطی را فراهم نموده تا سلامت روان و سلامت اجتماعی در معرض خطر قرار گیرد.

وی مهم‌ترین علل بروز بیماری‌های غیر واگیر را مشکلات و بیماری‌های روحی و روانی عنوان کرد و افزود: سازمان جهانی سلامت در برآوردی اعلام کرده است که 20 درصد از جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال دنیا به نوعی با بیماری‌ها و اختلالات روانی روبرو هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور مهم‌ترین عوامل استرس‌زا، تکامل نامناسب در کودکی، پایمال شدن حقوق شهروندی، کاهش سرمایه های اجتماعی و نابرابری های عدالت اجتماعی، ضعف در آموزش مهارت های زندگی را علل افزایش بیماری های روحی و روانی و افزایش طلاق و دیگر آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: در سازمان بهزیستی با گنجاندن بحث سلامت اجتماعی در احکام ۷۹ تا ۱۱۲ قانون ششم توسعه، عزم جدی خود را در این راه نشان داده‌ایم.

محسنی با اشاره به وجود 2 هزار مرکز مشاوره بهزیستی در سه سطح تخصصی در کشور، یادآورشد: براساس ارزیابی های مربوط به مسائل مشاوره و روانشناسی اداره کل بهزیستی مازندران از استان های برتر در کشور است.

مدیرکل بهزیستی مازندران نیز از مراجعه حضوری بیش از ۱۰۳ هزار نفر به مراکز مشاوره بهزیستی استان خبرداد.

سعید آرام با بیان اینکه بیش از ۱۰۳ هزار نفر پارسال حضوری به مراکز مشاوره مراجعه کردند، گفت: ۱۵۰ مرکز مشاوره با بیش از ۶۲۰ روانشناس در حوزه‌های اطلاع رسانی، آگاه سازی، آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش پیش از ازدواج و مهارت ارتباطی به مراجعه کنندگان خدمات دادند.

وی با بیان اینگه بیش از ۳۷ هزار تماس پارسال با مرکز اورژانس اجتماعی و خط ۱۲۳ گرفته شده است، افزود: مازندران در این بخش رتبه نخست را در کشور بدست آورد.

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: ۱۸ مرکز اورژانس اجتماعی برای شهر‌های بالای ۱۰ هزار نفر و ۱۴۰ مرکز مشاوره خانواده در ۳۰ مرکز تخصصی مشاوره فعال هستند.

 


 

 

کد مطلب: MTY1OTYy
 

 
کیمیا سامانه