عزم استانداران استان‌های شمالی برای همکاری‌های مشترک منطقه‌ای

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۶ / اردیبهشت / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
در نشست مصطفی سالاری، مناف هاشمی و محمد اسلامی، استانداران گیلان، گلستان و مازندران بر همکاری‌های مشترک برای شتاب بخشی به روند توسعه همه جانبه استان‌های شمالی تاکید شد. ‎
 

به گزارش سفیر هراز،نشست استانداران ساحلی خزر با حضور مصطفی سالاری، مناف هاشمی و محمد اسلامی، استانداران گیلان، گلستان و مازندران برگزار شد.

در این نشست که معاونان سیاسی امنیتی، عمرانی و اقتصادی و روسای اتاق بازرگانی سه استان حضور داشتند، استانداران ساحلی خزر به بیان دیدگاه‌های نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

در این جلسه چهار ساعته؛ معاونان استانداری و روسای اتاق بازرگانی به طرح برنامه‌ها و پیشنهادهای خود پرداخته و در نهایت مقرر شد؛ جلسات مشترک استانداران ساحلی خزر بصورت فصلی و منظم برگزار شده و در جهت ارائه راهبردهای توسعه همه جانبه منطقه‌ای تصمیم‌گیری شود.

- نشست استانداران شمالی به یک مجمع همکاری منطقه‌ای تحت عنوان شمال یا خزر تبدیل و نهاد سازی شود تا نقش ماندگار خود را ایفا کند.

-این مجمع، نمایندگان ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و مجمع نمایندگان سه استان را بصورت نوبه‌ای و حسب موضوع در مباحث مشارکت دهد و از ظرفیت آنان برای پیشبرد برنامه‌ها بهره‌گیری کند.

-جلسات این مجمع برای استانداران حداقل سه ماه یکبار برگزار شود.

-سه کارگروه تخصصی تشکیل شود و کارگروه توسط معاونان اقتصادی، سیاسی امنیتی و عمرانی اداره شود و جلسات کارگروه‌ها و اداره آن به صورت گردشی در سه استان برگزار شود.

-برنامه‌های پسماند، قطار سریع السیر برقی، اتوبان ساحلی، مباحث حوزه آب، خودکفایی در محصولات استراتژیک و تغییر الگوی کشت، موضوع زراعت چوب و صنایع سلولوزی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، صادرات و ایجاد قدرت لجستیک برای توسعه صادرات، ایجاد پایگاه امداد هوایی مشترک برای اطفاء حریق جنگل، مباحث حوزه گردشگری در بخش‌های مختلف و بوم‌گردی و مباحث مرتبط با منطقه آزاد و بازارچه مرزی در دستور کار کارگروه‌ها قرار گیرد تا کارگروه‌ها نسبت به تهیه دفترچه طرح و تعیین نقش‌ها و مسئولیت‌ها و نوعِ اقدامی که هریک از استان‌ها باید انجام بدهند اقدام بکنند تا بتوانیم این طرح‌ها که دارای منافع مشترک و مرتبط است را بصورت عملیاتی به مرحله اجرا در بیاوریم.

-ایجاد تفاهمات در راستای اقدامات مهم با امضاء استانداران شمالی برای رفع برخی مشکلات مشترک چون پسماند و نظایر آن

-همکاری‌های بین نخبگان، صاحب نظران و بخش دولتی سه استان بمنظور گفتمان‌سازی و تمدن‌سازی و ایجاد تفکر یکپارچه و نگاه و رویکرد واحد در راستای مباحث اجتماعی فرهنگی بویژه آسیب‌های اجتماعی

 


 

 

کد مطلب: MTY1OTU3
 

 
کیمیا سامانه