معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران:

وضعیت آب در شرق استان مازندران حاد است/ ضرورت تغییر الگوی کشت در مازندران

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۶ / فروردین / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه تغییر الگوی کشت در حال حاضر در مازندران ضروری است، خاطرنشان کرد: شرایط آب در شرق استان مازندران حاد است که باید اطلاع رسانی درست صورت گیرد.
وضعیت آب در شرق استان مازندران حاد است/ ضرورت تغییر الگوی کشت در مازندران
 

به گزارش سفیر هراز، احمد حسین زادگان، در جلسه مقابله با بحران خشکسالی شهرستان‌های دشت هراز در فرمانداری آمل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در خصوص کم آبی به صورت منطقه‌ای جلسه برگزار می‌کنیم، گفت: در قسمت مرکزی مازندران دغدغه کم آبی کمتر وجود دارد و تمرکز بر روی توزیع عادلانه و درست منابع آبی است.


وی با اشاره به اینکه مشکل سوخت برای چاه‌های فاقد پروانه است، اظهار کرد: مکاتباتی صورت گرفت که مشکلات برخی از آنها به صورت مقطعی حل شود اما نیاز است که این چاه‌ها شناسایی و دارای مجوز شوند.


معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه بیمه کشاورزی را باید جدی گرفت، خاطرنشان کرد: بیمه کشاورزی آنچنان جا نیفتاده و باید از همه ظرفیت‌ها همانند بسیج، جهادکشاورزی، بخشداری‌ها در این خصوص اطلاع رسانی درست شود.


وی با اشاره به برخی بدبینی‌ها نسبت به بیمه افزود: بدبینی‌هایی از سالیان قبل وجود دارد که برخی بیمه شده بودند اما انتظارات آنها برآورده نشد که امیدواریم با اطلاع رسانی درست مردم برای بیمه کردن تریب شوند.


معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه سد هراز پروژه ملی است، گفت: این سد از اولویت‌های مهم استاندار است و در جلسات مختلف بر آن تاکید دارد.


این مسول با گلایه از اینکه تشکیل‌های مردم نهاد بیشتر به سمت و سوی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رفته، اظهار کرد: در حوزه‌های اقتصادی و عمرانی هم نیاز به ایجاد تشکل‌های مردمی‌ است.


وی با بیان اینکه نیت وقف در مازندران در حال تغییر است، افزود: در گذشته وقف تنها به سمت حسینه‌ها بود که در حال حاضر به سمت دانشجویان مستعد، ساخت بیمارستان و ورزش می‌رود که اتفاق خوبی است اگر سمت آب هم برود.


حسین زادگان خواستار افزایش کیفی و کمی‌تشکل‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست شد و گفت: این موضوع کمک حال دستگاه خواهد شد و با مشارکت‌های مردمی‌به اهداف خود نزدیک خواهد شد.


معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه اقلیم در مازندران در حال تغییر است که این موضوع بر خشکسالی تاثیرگذار است، ادامه داد: قبل از وقوع بحران در صدد پیشگیری و مدیریت آن هستیم.


این مسول در پایان با اشاره به اینکه تغییر الگوی کشت در حال حاضر در مازندران ضروری است، خاطرنشان کرد: شرایط آب در شرق استان مازندران حاد است که باید اطلاع رسانی درست صورت گیرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY1ODEy
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه