رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل عنوان کرد:

آمل میزبان یازدهمین دوره همایش منطقه‌ای قرآن و استکبار ستیزی/ ارائه 56 مقاله در سطح استان‌های شمالی کشور در همایش

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۶ / فروردین / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل با اشاره به اینکه در سطح کشوری 1 هزار و 150 مقاله و در سطح استان‌های شمالی 56 مقاله ارسال شد، افزود: مقالات توسط اساتید مجرب و هییت علمی دانشگاه‌ها بررسی شد که در نهایت 4 مقاله به عنوان مقالات برگزیده در بخش قرآن و استکبار ستیزی برگزیده شدند.
آمل میزبان یازدهمین دوره همایش منطقه‌ای قرآن و استکبار ستیزی/ ارائه 56 مقاله در سطح استان‌های شمالی کشور در همایش
 

به گزارش سفیر هراز، حجت الاسلام دکتر سید معصوم حسینی، در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه یازدهمین همایش بین الملی قرآن و استکبارستیزی از طرف اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، گفت: تفاوت دوره یازدهم با دوره گذشته، منطقه‌ای برگزار شدن این همایش است که آمل میزبان سه استان شمالی کشور شد.


وی با اشاره به اینکه در سطح کشوری 1 هزار و 150 مقاله و در سطح استان‌های شمالی 56 مقاله ارسال شد، افزود: مقالات توسط اساتید مجرب و هییت علمی دانشگاه‌ها بررسی شد که در نهایت 4 مقاله به عنوان مقالات برگزیده در بخش قرآن و استکبار ستیزی برگزیده شدند.


رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل در خصوص دیگر مقالات اظهار کرد: برخی از مقالات که دارای امتیاز بودند به صورت پوستر در دانشکده چاپ و برخی دیگر برای دبیرخانه همایش ارسال شدند تا در مجموعه ای چاپ شوند.


وی قرآن را کتاب جامع و کامل در بحث‌های مختلف عنوان کرد و افزود: در قرآن ذکر شده که کفار نباید بر مسلمین تسلط داشته باشند اما متاسفانه نسبته به موضوع قرآن و استکبارستیزی کمتر توجه شده و پرداخته شده است.


حجت الاسلام معصومی افزود: عدم پرداخت آنچنان به این موضوع موجب شد تا یازدهمین دوره این همایش عنوان قرآن و استکبار ستیزی نام‌گذاری شود.


این مسول با بیان اینکه 16 دانشکده علوم قرآنی در سطح کشور فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: به‌واسطه سابقه آمل در علوم قرآنی این شهر میزبان دانشکده علوم قرآنی سه استان شمالی کشور است.


وی با اشاره به درخشش دانشجویان این دانشکده در مقطع ارشد و دکتری افزود: به طور میانگین از هر 10 دانشجوی این دانشکده 8 دانشجو در دانشگاه‌های خوب کشور در رشته‌های علوم قرآنی و حدیث قبول می‌شوند.


حجت الاسلام معصومی در پایان گفت: سیاست دانشکده علوم قرآنی پر کردن کلاس به هر صورتی نیست و کیفی سازی در اولویت است در همین راستا در سطح کشور تنها 3 الی 5 هزار دانشجو جذب می‌شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY1Nzk2
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه