رییس دامپزشکی شهرستان آمل عنوان کرد

پیش بینی افزایش سقط جنین دام به دلیل کمبود تغذیه در خشکسالی پیش‌رو

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۱ / فروردین / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
دامداران پودرهای مکمل معدنی و ویتامین E را در غذای دام در ییلاقات قرار دهند تا کمبود مواد معدنی دام ها جبران شود.
پیش بینی افزایش سقط جنین دام به دلیل کمبود تغذیه در خشکسالی پیش‌رو
 

مجید غلامپور، رییس اداره دامپزشکی شهرستان آمل در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه دامداران در جهت واکسیناسیون و پیشگیری از تب سه روزه ثبت نام کنند، گفت: با این اقدام پیش نیاز اولیه شناسایی می‌شود.


وی با اشاره به اینکه به‌واسطه خشکسالی‌های سال گذشته مراتع از لحاظ گیاهان و مواد معدنی داخل آن که مورد تغذیه دام بود، ضعیف شده بودند، اظهار کرد: به‌واسطه کمبود مواد معدنی در تغذیه دام سقط جنین دام در کشور و بالاخص مازندران و آمل مشاهده شد.


رییس دامپزشکی آمل تاکید کرد: پیش بینی می‌کنیم که با توجه به خشکسالی پیش رو شرایط به نسبت سال گذشته در خصوص سقط جنین دام در آمل بدتر شود.


این مسول با اشاره به اینکه رقم دقیقی در خصوص سقط جنین دام در آمل نمی‌توان اعلام کرد ولی مواردی مشاهده شد، خاطرنشان کرد: بروشورهایی تهیه شد که با کمک بخشداران و دهیاران مابین دامداران توزیع خواهد شد.


غلامپور با بیان اینکه دامداران مهاجر و عشایر هم در این برنامه قرار دارند، گفت: دامداران پودرهای مکمل معدنی و ویتامین E را در غذای دام در ییلاقات قرار دهند تا کمبود مواد معدنی دام‌ها جبران شود.


وی با اشاره به 1 هزار و 100 بازدید در ایام نوروز از اماکن نظارتی در آمل، افزود: 3 مورد از متخلفان به دستگاه قضایی معرفی شدند و جمعا 600 کیلوگرم مواد خام فاسد ضبط شد.


رییس دامپزشکی آمل با تاکید بر اینکه مردم مواد خام دامی‌ را از اماکن عرضه دارای کارت نظارت دامپزشکی خریداری کنند، اظهار کرد: مردم محصولات بسته بندی که دارای لیبل و مشخصات قانونی همانند مجوز از دامپزشکی هستند خریداری کنند و از خرید محصولات فله و قطعه بندی بدون مشخصات و غیرمجازی خودداری کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY1NzQw
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه