فرماندار ویژه آمل:

کشاورزان مشکل خشک‌سالی در سال جاری را جدی بگیرند/ کم آبی امسال نشان دهنده مدیریت نادرست در ذخیره آب است

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۱ / فروردین / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه کشاورزان مشکل خشک‌سالی در سال جاری را جدی بگیرند، افزود: در سال جاری بیمه زمین‌های کشاورزی و بیمه تضمین تولید کشاورزان باید در اولویت باشد.
کشاورزان مشکل خشک‌سالی در سال جاری را جدی بگیرند/ کم آبی امسال نشان دهنده مدیریت نادرست در ذخیره آب است
 

به گزارش سفیر هراز، سید جعفر رسولی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه کشاورزان زمین‌های خود را بیمه کنند، گفت: میزان مساحتی که در حال حاضر توسط کشاورزان بیمه شده به نسبت کل زمین‌های کشاورزی در آمل ناچیز است.


وی با اشاره به اینکه کشاورزان مشکل خشک‌سالی در سال جاری را جدی بگیرند، افزود: در سال جاری بیمه زمین‌های کشاورزی و بیمه تضمین تولید کشاورزان باید در اولویت باشد.


فرماندار ویژه آمل با تاکید بر اینکه مسولان بیمه در خصوص بیمه تضمین تولید باید شفاف سازی کنند، اظهار کرد: کرم زدن محصول و آتش‌سوزی با خشک‌سالی فرق دارد و باید بیمه مربوط به خشکسالی به جد پیگیری و شفاف سازی شود تا در آینده در صورت بروز مشکل موجب اختلاف نشود.


رسولی با بیان اینکه سال گذشته کشاورزان کمترین دغدغه را نسبت به بارش باران و وجود آب داشتند، ادامه داد: کم آبی امسال نشان می‌دهد که به درستی مدیریت و ذخیره آب نکردیم.


معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه حوزه آبخیز هراز 5 شهرستان را پوشش می‌دهد، تاکید کرد: تنها دکتر یوسفیان ملا به جد پیگیر سد است در صورتیکه این سد مشکل آب چند شهرستان را حل می‌کند.


وی با تاکید بر اینکه کشاورزی که دغدغه کم آبی را دارد نباید با رفتار بد کارمندی مواجه شود، افزود: کارمندان اداراه آب در برخورد با کشاورزانی که نگران خشک‌سالی هستند مراعات کنند چون تنها دارایی یک کشاورز زمین او است.

 

فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: سامانه کارا در روستاها رواج یابد تا اشتغال‌زایی در روستاها توسط جوانان همان بخش انجام شود.


رسولی در پایان با توصیه به کشاورزان گفت: در حال حاضر هیچ توصیه‌ای در خصوص کشت دوم نمی‌کنیم و پس از اتمام کشت اول هیچ تضمیی وجود ندارد.

 


 

 

کد مطلب: MTY1NzM4
 
 
کیمیا سامانه