کیهان: چرا برجام متوقف نمی‌شود؟

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۷ / اسفند / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
طبیعتا پرسش مردمی که امروز آقای عراقچی خبر از نا امیدی آن‌ها از برجام را می‌دهد این است که دولت ما در مقام مقابله چه کرد؟!
 

به گزارش سفیر هراز،

کیهان در بخشی از سرمقاله خود درباره برجام نوشت: پس از برجام تا امروز بیش از 40 تحریم جدید از سوی آمریکا علیه ما تصویب شده است و در همین دوره، عده زیادی از مقامات و ‌اشخاص حقیقی و حقوقی کشورمان در لیست سیاه تحریمی قرار گرفته‌اند، این فرآیند، چیزی جدا از اصل عدم پایبندی آمریکا به برجام بود. یعنی درست همان زمانی که آمریکا به هیچ یک- دقیقا به هیچ یک- از تعهدات برجامی‌اش عمل نمی‌کرد، مشغول تصویب پی‌در‌پی تحریم‌های تازه علیه ما هم بود!
 
طبیعتا پرسش مردمی که امروز آقای عراقچی خبر از نا امیدی آن‌ها از برجام را می‌دهد این است که دولت ما در مقام مقابله چه کرد؟! بسیاری از مردم هنوز این توصیه و فرمان اکید و صریح رهبر عزیز انقلاب را به یاد دارند که در نامه مورخ ۲۹ مهرماه ۹۴ نوشتند: «در سراسر دوره هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشور‌های طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه مجلس، اقدام‌های لازم را انجام دهد و فعّالیّت‌های برجام را متوقّف کند.» و اکنون این پرسش ساده پیش می‌آید که چرا علیرغم وضوح این دستور، هرگز روند اجرایی برجام متوقف نشد و هیچ واکنشی نشان داده نشد؟! چرا نه تنها جلوی عدم وفاداری آمریکا به برجام سکوت کردید بلکه سکوت کردید تا تحریم‌های تازه هم تصویب شود؟!

 


 

 

کد مطلب: MTY1NDkx
 

 
کیمیا سامانه