وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

محور هراز پرترافیک‌ترین جاده‌ تهران به شمال/ ساخت یک کیلومتر از محور هراز برابر با چندین کیلومتر جاده در شهرهای دیگر کشور است

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۶ / اسفند / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
وزیر راه و شهرسازی گفت: هر یک کیلومتر جاده‌سازی در محور هراز برابر با چند کیلومتر جاده‌سازی در شهرهای دیگر کشور است؛ کیلومترها کم اما اقدامات سخت است.
محور هراز پرترافیک‌ترین جاده‌ تهران به شمال/ ساخت یک کیلومتر از محور هراز برابر با چندین کیلومتر جاده در شهرهای دیگر کشور است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، عباس آخوندی در حاشیه افتتاح چهار بانده کردن محور هراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جاده هراز از پرترافیک‌ترین جاده‌های تهران به سمت شمال محسوب می‌شود، گفت: از منطقه امام‌زاده هاشم تا آمل 100 و یک کیلومتر جاده داریم که 64 کیلومتر آن چهاربانده شد و هفت کیلومتر دیگر با آماده شدن زیرساخت‌هایش تا قبل از سفرهای تابستانی چهارخطه می‌شود.


وی با بیان اینکه احداث چهاربانده کردن محور هراز به دلیل فعال بودن مسیر کار دشواری است، اظهار کرد: تمام اقدامات انجام شده، تونل یا پل و دیوارسازی است و این باعث می‌شود هر یک کیلومتر جاده سازی در این محور برابر با چند کیلومتر جاده سازی در شهرهای دیگر کشور باشد؛ کیلومترها کم اما اقدامات سخت است.


وزیر راه و شهرسازی به ساخت پل 150 متری در محور هراز اشاره کرد و گفت: این پل با ارتفاع 100 متر از سطح رودخانه تک پایه‌ای است و زیبایی چشمگیری دارد.


این مسئول با بیان احداث دو پل هم‌زمان در 150 کیلومتری این محور، یادآور شد: در مجموع ساخت 650 متر پل را هم‌زمان آغاز کردیم و بقیه پروژه با شدت در حال فعال‌سازی است.


آخوندی، آزادراه پردیس به امام‌زاده هاشم را برای یک‌پارچه کردن آمل به تهران بسیار مهم دانست و افزود: طول این آزاد راه 24 کیلومتر است که با توجه به اینکه بیشتر مسیر پل و تونل است برآورد حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان هزینه شد که تقریبا هر کیلومتر 100 میلیارد تومان می‌شود.


وی با اشاره به اینکه تا چهار سال آینده این پروژه سنگین به اتمام می‌رسد، گفت: با یکپارچه کردن آزاد راه پیوسته از آمل تا تهران، مسیری مطمئن و ایمن برای هم‌وطنان‌مان ایجاد می‌شود.


وزیر راه و شهرسازی در پایان تکمیل رینگ دریای خزر را از برنامه‌های آینده عنوان کرد و افزود: راه آهن پردیس لاریجان و آمل که در حال اجرا است، همچنین با توجه به اینکه راه آهن رشت به سمت آستارا را در حال اجرا هستیم، رشت تا قائم‌شهر هم راه آهن داشته باشیم تا رینگ دریای خزر تکمیل شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY1NDcz
 
 
کیمیا سامانه