عده‌ای همصدا با بیگانگان امنیت غذایی کشور را به بهانه کم‌آبی هدف گرفته اند

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۱ / اسفند / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه مدام مشکلات آب کشور را به تولید غذا توسط کشاورزی نسبت می‌دهند، گفت: بیگانگان امنیت غذایی کشور را هدف قرار داده‌اند و متاسفانه عده‌ای در داخل هم با مقصود و نظر یا ندانسته بر همان طبل می‌کوبند.
 

به گزارش سفیر هراز،محمود حجتی در گردهمایی معاونین بهبود تولیدات دامی سراسر کشور اظهار کرد: اهمیت تولیدات دامی داخلی در اقتصاد ملی، امنیت غذایی و روانی و معیشت خانوارها در زمان‌های کمبود برای جامعه ملموس می‌شود.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: وقتی اعلام می‌شود یک میلیون تن تخم‌مرغ در کشور توسط مرغداران تولید و به مصرف مردم می‌رسد و بخشی هم صادر می‌شود، شاید برای آحاد جامعه تمام ابعاد این دستاورد مشخص نباشد؛ ولی زمانی که با کسری 10 هزار تنی آن مواجه می‌شویم، (مثل شرایط اخیر که به دلیل آنفلوآنزا حادث شد)، تازه متوجه می‌شویم تولید داخلی چه اهمیتی دارد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی با تعرفه 5 درصدی تخم‌مرغ وارد می‌کند و با قیمت 12600تومان می‌فروشند و باز اعلام می‌کنند که صرفه ندارد، این در حالی است که تخم‌مرغ داخلی پیش از این به 9600 تومان عرضه می‌شد و همان موقع عده‌ای اعلام می‌کردند که قیمت به دلیل هزینه تولید داخلی بالاست و اجحاف به مصرف‌کننده می‌شود.

حجتی گفت: حالا سؤال این است که تخم‌مرغ 9600 تومانی به مصرف‌کننده فشار وارد می‌کرد یا تخم مرغ 12600 تومانی وارداتی؟ که البته در این شرایط اگر تولید داخلی نباشد، وضع به مراتب بدتر می‌شود.

وی گفت: یک و نیم میلیارد دلار صرف وارداتِ ذرت برای صنعت دامپروری شده که علاوه‌بر تامین پروتئین مردم، یک میلیارد دلار از ارزِ یک و نیم میلیاردی فقط از طریق صادرات لبنیات دوباره به کشور برگردانده شده است. فعالیت‌های کشاورزی در همه زیربخش‌ها این چنین فرصت‌ساز و مقاوم‌ساز اقتصاد ملی هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه مدام مشکلات آب کشور را به تولید غذا توسط کشاورزی نسبت می‌دهند گفت: بیگانگان امنیت غذایی کشور را هدف قرار داده‌اند و متاسفانه عده‌ای در داخل هم با مقصود و نظر یا ندانسته بر همان طبل می‌کوبند.

حجتی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی با اتخاذ راهبرد بهره‌وری، توانسته است کشور را در تولید محصولات اساسی به تولید داخلی متکی نماید و امنیت غذایی کشور را با اتکا به تولید داخلی تامین کند.

 


 

 

کد مطلب: MTY1NDEx
 

 
کیمیا سامانه