رییس بهزیستی آمل خبر داد:

جامعه آمل رو به سالمندی است/ 655 زن بی‌سرپرست در آمل تحت پوشش بهزیستی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۱ / اسفند / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رییس بهزیستی آمل با بیان اینکه 655 زن بی‌سرپرست در آمل تحت پوشش بهزیستی آمل هستند، گفت: در این راستا 2 کیلینیک به این زنان خدمات ارائه می‎دهند و چندین موسسه خیریه از مراکز مرتبط اجتماعی هستند.
جامعه آمل رو به سالمندی است/ 655 زن بی‌سرپرست در آمل تحت پوشش بهزیستی
 

کبریا اسفندیاریان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با تاکید بر اینکه جامعه آمل رو به سالمندی است، اظهار کرد: کمیته شورای سالمندی در آمل را باید جدی گرفت و معتقدم هر اقدامی درباره تکریم جایگاه سالمند به خودمان بازمی‌گردد.


وی با بیان اینکه مقالات و یادداشت‌های بسیاری درباره سالمندان نوشته می‌شود و وقت عمل فرا رسیده است، گفت: مراکز مرتبط با پیشکسوتان باید پویا باشند و کمیته‌های مختلف مشخص شوند تا در جهت رفاه و آسایش آنها قدم بردارند.


رییس بهزیستی آمل یکی از چالش‌های پیشکسوتان را بیمه سلامت دانست و تصریح کرد: از طریق فرمانداری 2 پزشک معرفی شد که دست یاری به سمت آنها دراز می‌کنیم.


این مسئول ادامه داد: پیشکسوتان دغدغه‌های بسیاری دارند که باید پای حرف و درد و دل‌هایشان نشست و در کمیته‌های مختلف این شورا درباره‌شان صحبت کرد.


اسفندیاریان با تاکید بر حفظ جایگاه سالمندان در خانه گفت: تکریم سالمندان در خانه در حال کم رنگ شدن است و آموزش و پرورش باید با اقدامات فرهنگی جایگاه آنها را در خانه حفظ کند.


وی اظهار کرد: بهزیستی از سالمندان بی‌سرپرست حمایت می‌کند و افراد بدسرپرست نیاز به دستور قضایی دارند تا مشکل‌شان در ابتدا اثبات شود.

 

رییس بهزیستی آمل با بیان اینکه 655 زن بی‌سرپرست در آمل تحت پوشش بهزیستی آمل هستند، یادآور شد: 2 کیلینیک مهرگان و قنوت مهر به این زنان خدمات ارائه می‎دهند و همچنین موسسه زنان خیراندیش، رویش نو و خانه سجاد از مراکز مرتبط اجتماعی هستند.

 

این مسئول با بیان اینکه 960 معتاد در مراکز اقامتی 3 دوره 28 روزه کمپ در آمل حضور دارند، گفت: معتادان بهبود یافته در مراکز سرپایی 200 نفر هستند.


اسفندیاریان در پایان با بیان اینکه تیم سیار کاهش آسیب‌های اجتماعی 115 نفر را ویزیت کردند، خاطرنشان کرد:همچنین 11 هزار و 650 مشاوره جهت فرزندپروری و مهارت‌های زندگی در آمل برگزار شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY1NDA0
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه