مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل:

نیروی انسانی و تجهیزات پاسخگوی حجم زیاد جمعیت درمانی در آمل نیست

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۴ / اسفند / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل با اشاره به مرز 600 هزار نفری جمعیت درمانی در این شهرستان، گفت: نیروی انسانی، فنی و به ویژه تجهیزات پاسخگوی این حجم از جمعیت درمانی نیست و در حوزه سلامت می‌تواند خود دانشگاه علوم پزشکی مستقلی باشد.
نیروی انسانی و تجهیزات پاسخگوی حجم زیاد جمعیت درمانی در آمل نیست
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حمزه قاسمی در جلسه پایانی سال 96 کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان آمل که ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد به سه معضل بزرگ در حوزه سلامت آمل اشاره کرد وگفت: زباله، کشتارگاه و تفرجگاه‌ها سه معقوله بسیار مهم در این شهرستان است.


وی با بیان اینکه زباله  تبدیل به یک معضل اساسی زیست محیطی برای مازندران شده است، اظهار کرد: از سمت تهران به طرف شمال که می‌آییم با انبوهی از زباله مواجهه می‌شویم، برای رفع این معضل باید تمام دستگاه‌ها عملیاتی و مدارس و آموزش و پرورش تا خطبه‌های نماز جمعه در این کار بزرگ شریک شوند.


مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل زباله را یک ثروت ملی تلقی کرد و افزود: با جداسازی زباله‌های خشک و تر از مبداء، زباله‌های خشک در صنعت و زباله‌های تر برای کمپوست می‌تواند به کار گرفته شود چراکه این مساله امروزه تبدیل به یک معضل اساسی زیست محیطی برای مازنداران شده است.

 

قاسمی به چالش‌های موجود در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: از روستاها و شهرهایی چون چمستان برای درمان به آمل می‌آیند که به بالا رفتن جمعیت شناور درمانی می‌انجامد و نگاه ویژه به بهداشت و درمان را دوچندان می‌کند.


دبیر کارگروه سلامت در این جلسه با اشاره به مرز 600 هزار نفری جمعیت درمانی در این شهرستان، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی، فنی و به ویژه تجهیزات پاسخگوی این حجم از جمعیت درمانی نیست و در حوزه سلامت می‌تواند خود دانشگاه علوم پزشکی مستقلی باشد، مانند سمنان و بروجرد که با جمعیتی مانند این مستقل شدند.


وی آب شرب را یکی از مهم‌ترین معقوله‌های جامعه خواند و تصریح کرد: در آب شرب شهری هیچ مشکلی نداریم و تنها در برخی مناطق روستایی مشکلاتی وجود دارد.


مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل درباره عرضه مواد غذایی به صورت فله هشدار داد و خاطرنشان کرد: در نمایشگاه‌ها و عرضه مواد غذایی، آجیل‌های فله‌ای اصلا مورد قبول ما نیست چرا که بسیاری از آنها عامل قارچ و بیماری‌های خطرناک زیادی هستند؛ تا 15 فروردین اکیپ کامل در این حوزه فعایت می‌کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY1Mjky
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه