بازار همچنان در خواب زمستانی/ خبری از تب‌وتاب بازار شب عید نیست

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۳ / اسفند / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
اثر مستقیم نوسانات ارز بر بازار کشور این‌بار هم در حال کوچک‌تر کردن سفره مردم است و یک ماه مانده به شب عید، در کنار گرانی طلا، مرغ، تخم‌مرغ، تلفن‌همراه، لوازم خانگی و برخی مواد غذایی به بازار کیف، کفش و پوشاک هم رسید.
 

به گزارش سفیر هراز، افزایش قیمت ارز طی ماه اخیر، موجی از گرانی را در کف بازار به‌راه انداخت.

اثر مستقیم نوسانات ارز بر بازار کشور این‌بار هم در حال کوچک‌تر کردن سفره مردم است و یک ماه مانده به شب عید، در کنار گرانی طلا، مرغ، تخم‌مرغ، تلفن‌همراه، لوازم خانگی و برخی مواد غذایی به بازار کیف، کفش و پوشاک هم رسید.

با توجه به اینکه در ابتدای اسفند ماه قرار داریم و با پیش رو بودن ایام نوروز نیز یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها به ویژه خانواده‌های مازندرانی خرید مایحتاج شب عید بوده که در این راستا در تلاطم و تکاپو به سر می‌برند.

مردم استان در تب‌وتاب خرید شب عید به سر می‌برند که گرانی‌ بازار، شادی‌ وصف‌ناپذیر مردم استان را به تلخی مبدل کرده است.

و اما چقدر سخت است برای کسی که نتواند با سیر صعودی قیمت‌ها دست و پنجه نرم کند، قیمت‌هایی که توان هر کسی به آن نمی‌رسد.

وجود رکود اقتصادی و گرانی و کاهش قدرت خرید مردم شرایط سخت اقتصادی را برای آنان رقم زده است و در این میان آن‌چه به گوش مسئولان نمی‌رسد فریاد است.

رئیس اتحادیه پوشاک مرکز مازندران در این‌باره به خبرنگار ما اظهار کرد: با افزایش قیمت دلار طی ماه اخیر، شاهد افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت پوشاک در بازار هستیم.

محمدرضا صحافی افزود: این ایجاد تفاوت قیمت تنها مختص کالاهای خارجی و وارداتی نبوده و به‌دلیل واردات مواد اولیه، حتی کالاهای داخلی نیز مشمول این افزایش قیمت شده‌اند.

رئیس اتحادیه پوشاک مرکز مازندران خاطرنشان کرد: بیشترین میزان کالاهای وارداتی در بخش پوشاک از کشورهای چین و ترکیه است.

صحافی در خصوص میزان رغبت مشتریان به کالاهای ایرانی در مقایسه با کالاهای خارجی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم، رغبت مشتریان به کالاهای ایرانی به‌جهت قیمت مناسب آن بیشتر شده است.

رئیس اتحادیه کیف و کفش مرکز مازندران نیز در خصوص اثر افزایش قیمت دلار بر بازار اعلام کرد: بازار کیف و کفش نیز در پی نوسانات دلار دستخوش افزایش 20 تا 25 درصدی شده است.

ناصر گل‌زاده افزود: بازار فعلی هنوز راکد است و خبری از تب‌وتاب بازار شب عید نیست.

وی گفت: این افزایش قیمت، کالای ایرانی و خارجی ندارد و این امر با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، به نفع بازار نیست.

 


 

 

کد مطلب: MTY1MDk3
 

 
کیمیا سامانه