آنچه در جلسه رسمی شورای شهر آمل گذشت :

از احداث کشتارگاه صنعتی در آمل تا پاساکش وقفی 15 میلیاردی برای زباله

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۳۰ / بهمن / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
بودجه پیشنهادی شهرداری آمل در سال 97 مبلغ 150 میلیارد تومان است که توسط شهردار تقدیم شورا شد.
از احداث کشتارگاه صنعتی در آمل تا پاساکش وقفی 15 میلیاردی برای زباله
 

به گزارش سفیر هراز، غلام‌حسین شفیع‌زاده، رییس شورای اسلامی‌شهر آمل در جلسه رسمی‌شورا که با حضور شهردار آمل و خبرنگاران برگزار شد از تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی سال 97 شهرداری به شورا خبر داد و گفت: لایحه بودجه سال 97 شهرداری آمل پس از بررسی توسط کارشناسان شهرداری تقدیم شورا شد که پس از بحث و بررسی بر اساس اولویت بندی بودجه را مصوب خواهیم کرد.

 

خسرو ابراهیم‌زاده، سخنگوی شورای اسلامی‌شهر آمل نیز با بیان اینکه بودجه سال 97 شهرداری امروز تقدیم شورا شد، خاطرنشان کرد: این اولین تجربه ای است که شورا، شهرداری و سازمان‌های وابسته با سیاست‌ها و مصوباتی که از سوی وزارت کشور ابلاغ شد و تجمیع سازمان‌ها را داریم در حال تصویب بودجه هستند و در این مسیر بایستی فراز و نشیب‌ها را همه ببینیم و حمایت‌ها را از مجموعه بیشتر کنیم.

 

وی افزود: با درخواست اعضای شورا و پیگیری‌های شهردار آمل مکاتباتی برای حمایت از مجموعه سازمان عمران شهرداری که در حال حاضر دارای 400 پرسنل است صورت گرفته که با سیاست قبلی خود به کارش ادامه دهد و امیدواریم این اتفاق بیفتد و این مجموعه همچنان در راستای انجام پروژه‌های عمرانی پابرجا باشد.

 

سخنگوی شورای اسلامی‌شهر آمل ضمن قدردانی از شهردار آمل که وعده 2 ساله شورا در خصوص تاسیس سازمان فرهنگی و ورزشی را با پیگیری‌هایی که داشتند و مصوباتی که در شورا انجام شد نهایتا عملی کردند اظهار کرد: اولین مدیر عامل این سازمان ‌هاشم جمشیدپناه که از مدیران فرهنگی و ورزشی استان هستند انتصاب شدند و با تلاش‌های قاسم رسولی نماینده شورا در این سازمان و حمایت‌های ارزنده اعضای شورا و شهردار فعالیت‌هایی خوبی را از این سازمان شاهد باشیم.

 

وی با بیان اینکه باید 3 سیاست مهم را در سال 97 در دستور کار داشته باشیم تصریح کرد: امروز دغدغه همه و همه بحث آسفالت است و باید با حمایت‌های شورا و مدیران در وصول مطالبات بیشتر تلاش و دقت کنیم و عزم ملی شورا و شهرداری را برای وصول این مطالبات و درآمد شهرداری بالا ببریم تا بتوانیم برای آسفالت بودجه بیشتری در نظر بگیریم.

 

ابراهیم زاده افزود: در بحث کشتارگاه صنعتی انتظار است در بودجه سال آینده گنجانده شود و حتی به اتفاق دادستان، فرماندار، شهردار و ریاست شورا در منطقه رفتیم و این تعهد را در جلسات داشتیم و اعلام کردیم که اگر احداث کشتارگاه صنعتی به شهرداری واگذار شود آمادگی داریم تا از این وضعیت فاصله بگیریم و از فضا و زمین موجودی که داریم استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به تملکات شهر آمل یادآور شد: در بحث تملکات معتقدم دو پروژه اصلی تعریض بلوار امام رضا (ع) و بلوار ولایت را در دستور کار داشته باشیم که در زمان اصلاح بودجه نیز می‌توانیم مبالغ آنها را کاهش یا افزایش دهیم.

 

سخنگوی شورا با بیان اینکه درباره زمین پاساکش دغدغه داریم و انتظار به حق شهروندان نیز است، متذکر شد: پروژه سایت زباله پاساکش و احداث کارخانه زباله سوز با سیاست‌های کلان و با کمک نماینده مجلس و با رایزنی‌هایی که ایشان در وزارت کشور انجام خواهند داد این موضوع را پیگیری کنیم تا هر چه سریع تر آغاز شود و از طرفی با افزایش نرخ دریافتی زباله از شهرهای همجواری که امروز از فضای ما استفاده می‌کنند بخشی از هزینه‌ها را جبران کنیم.

 

احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل در این جلسه به تشریح میزان درآمد شهرداری در سال‌های 95 و 96 پرداخت و گفت : وصولی درآمدهای حاصل از تلاش کوششی مدیران مناطق 1و2 شهرداری در سال 95 تا تاریخ 27/11/95 به مبلغ 58 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده و در سال 96 این مبلغ به 58 میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده و در حوزه درآمدهای حاصل از ارزش افزوده در سال 95 تا تاریخ فوق الذکر 27 میلیارد و 900 میلیون تومان و در سال 96 به میزان 22 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است که در واقع پول آماده و بی زحمتی که ما از آن برخوردار بودیم با تغییر قانون این امتیازات در اختیار شهرهای مجاور قرار گرفت و امروز هم در حال بهره برداری از آن هستند.

 

وی با بیان اینکه با توجه به بررسی‌های بعمل آمده در شهرداری و هماهنگی با اعضای شورا بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 97 مبلغ 150 میلیارد تومان است و هر تصمیمی‌که در شورا مصوب شد ما آن را اجرایی خواهیم کرد افزود : بحث مهم دیگر تخفیف‌های پایان سال است که همه ساله 25 درصد تخفیف داشتیم و برای پایان سال جاری تقاضای افزایش آن را به میزان 40 درصد دادیم و تقاضا داریم حداقل 35 درصد تخفیف را مصوب کنند البته این یک پیشنهاد است و معتقدیم که جنبه انگیزشی نخواهد داشت، برای وصول درآمد بیشتر در پایان سال و انجام تعهدات مالی مان این میزان افزایش پیدا کند تا بتوانیم شوکی در بازار ایجاد کنیم و متقاضیان را به میدان بیاوریم.

 

شهردار آمل با اشاره به اینکه در سال 97 سیاست‌های کلی در حوزه هزینه‌های جاری مشخص است تصریح کرد : در حوزه‌های عمرانی تقریبا 3 اولویت اصلی داریم که اولین اولویت ابتیاع مرتع پاساکش است و برای این امر بایستی مبلغ 15 میلیارد تومان به سازمان اوقاف کشور پرداخت کنیم و جا دارد که از زحمات و پیگیری‌های نماینده مردم آمل در مجلس و معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل تشکر کنم که پای کار بودند.

 

وی افزود: در جلساتی که تشکیل دادیم این مبلغ توافق شد و مقرر شد که 8 میلیارد تومان را در بودجه سال 97 ببینیم و نگاهمان بر این است که مابقی را بصورت اقساط در اختیار سازمان اوقاف کشور قرار دهیم که باز هم نیاز به رایزنی اعضای شورا و مدیران ارشد شهرستان است.

 

امیرسلیمانی درباره آسفالت شهر آمل گفت: در سال 97 برای روکش آسفالت سطح شهر مبلغ 13 میلیارد و 600 میلیون تومان بودجه در نظر گرفتیم.

 

وی با بیان اینکه در حوزه تملک کلیه تملک‌ها را صفر کردیم و فقط برای تملک خیابان امام رضا (ع) در حوزه‌هایی که سرقفلی آنها را تملک کردیم برای تملک مالکیت‌ها یک و نیم میلیارد تومان بودجه در نظر گرفتیم خاطرنشان کرد: در سنوات گذشه خیلی از مغازه‌ها و اماکن تجاری که در مسیر تعریض این بلوار بوده سرقفلی‌های آنها تملک شده و الان باید بصورت اجباری مالکیت‌ها را در اختیار بگیریم تا بتوانیم تخریب کنیم.

 

شهردار آمل بلوار ولایت شمالی و جنوبی را از پروژه‌های محوری و با اهمیت دیگر برشمرد و گفت : برای بلوار ولایت شمالی و جنوبی نیز مبلغ 8 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفتیم که از اعضای شورا به جهت حمایت و کمک در این حوزه نیز تقدیر و تشکر ویژه می‌‌کنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY1MDY5
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه