باسلوق شیرینی سنتی ایرانی در خانه درست کنید

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۸ / بهمن / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
آب و شکر را از روی حرارت برداشته و نشاسته حل‌شده را به آن اضافه نمایید و مجددا به روی حرارت بازگردانید و تا زمانی که بوی خامی نشاسته گرفته شود به هم زدن ادامه دهید.
 

به گزارش سفیر هراز،باسلوق شیرینی سنتی و خوشمزه ایرانی است که در انواع طعم‌های مختلف تهیه می‌شود. به نقل از مشروح اغلب کدبانو‌های ایرانی به پخت شیرینی‌های خوشمزه و خوش طعم علاقه‌مند هستند. شیرینی‌های ایرانی انواع مختلفی دارند که باسلوق یکی از انواع این نوع شیرینی‌ها است؛ طرز تهیه باسلوق در منزل راحت و آسان است و شما می‌توانید این نوع شیرینی را با روش‌های مختلف تهیه کنید.

 

 

 


باسلوق ژله‌ای و باسلوق ساده مغز دار از انواع شیرینی‌های خوشمزه و پرطرفدار هستند و کدبانو‌های عزیز می‌توانند این شیرینی‌ها را برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی در خانه تهیه نمایند و پذیرایی با شکوهی را از مهمان‌های خود داشته باشند؛ طرز تهیه باسلوق مشابه طرز تهیه راحت الحلقوم و طرز تهیه مسقطی است.

مواد لازم جهت تهیه باسلوق خانگی

نشاسته گل ۱/۲ پیمانهآب ۲ و ۱/۴ پیمانهشکر ۱ پیمانهپودر ژلاتین ۲ قاشق سوپ‌خوریمغز گردو و پودر نارگیل به میزان لازمگلاب نصف پیمانه


طرز تهیه باسلوق خانگی

۱- ابتدا نشاسته گل را در یک پیمانه آب حل کنید. سپس از الک ریز مواد را رد کنید.

۲- شکر را با یک پیمانه آب حل کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا ذرات شکر کاملا در آب حل شوند.

۳- در این مرحله دو قاشق سوپ‌خوری پودر‌ژلاتین را بر روی ۱/۴ پیمانه آب سرد بپاشید و روی بخار کتری بن‌ماری کنید.

۴ -آب و شکر را از روی حرارت برداشته و نشاسته حل‌شده را به آن اضافه نمایید و مجددا به روی حرارت بازگردانید و تا زمانی که بوی خامی نشاسته گرفته شود به هم زدن ادامه دهید.

۵- در این مرحله گلاب را به مخلوط اضافه کنید و تا زمانی که مایه غلیظ و شیشه‌ای رنگ شود و از ظرف کمی جدا شود به هم زدن ادامه دهید.

۶- ژلاتین بن‌ماری شده را به مایه اضافه کنید. در صورت تمایل برای اضافه کردن وانیل در این مرحله اقدام نمایید. کمی هم بزنید و از روی حرارت بردارید.

۷- کف قالب را بوسیله قلم‌مو چرب کنید و با پودر‌نارگیل سطح قالب را بپوشانید. سپس مواد را درون قالب ریخته و به اندازه یک قاشق سوپ‌خوری از مواد بردارید و شروع به گرد کردن آن و غلتاندن در پودر‌نارگیل نمایید.

۸- در آخر یک عدد مغز‌گردو روی آن قرار دهید و در ظرف مناسب سرو نمایید.

نکات تکمیلی در مورد تهیه باسلوق

باسلوق جزو دسر‌های ایرانی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۱ ساعت است.
زمان پخت و انتظار آن در حدود ۱ ساعت است.
باسلوق را می‌توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید.

 


 

 

کد مطلب: MTY1MDEy
 

 
کیمیا سامانه