اعتبارات پایین عمرانی مازندران نشان از مشکل مدیریتی است

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۸ / بهمن / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
امام‌ جمعه بابل با انتقاد از اعتبارات پایین مازندران در مباحث عمرانی گفت: متاسفانه امسال پروژه‌هایی افتتاح شده در دهه فجر استان مازندران قابل قیاس با برخی از شهرهای دیگر نبود.
 

به گزارش سفیر هراز،

مردم بابل با حضور در میعادگاه عاشقان یعنی مصلی‌های نماز جمعه سراسر این شهرستان از خطبه‌های ائمه جمعه استفاده و نماز را ادا کردند.
    
اعتبارات پایین عمرانی مازندران در سال جدید نشان از مشکل مدیریتی استان دارد
حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام‌ جمعه بابل در خطبه‌های نماز جمعه بابل با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: سبک و سیره فاطمی در جامعه ما باید مورد توجه قرار بگیرد، در ایام شهادت حضرت زهرا(س) اقدام به اقامه شایسته عزا شود و هیات‌ها و مساجد محافل عزای شایسته را برای بهره‌مندی جامعه برگزار کنند.
      
وی با تشکر از حضور باشکوه راهپیمایی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال افزود: راهپیمایی امسال باشکوه غیر قابل توصیف از جهت جمعیتی بود و در حوزه جدیت، شور و نشاط نسبت سالیان قبل بی‌نظیر بود.
    
امام جمعه بابل ادامه داد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن از جهت کمیت بیشتر از سال گذشته و در سراسر کشور به ویژه در شهر بابل با شور خاص شرکت کردند از آحاد برادران، خواهران، جوان‌ها و نوجوان‌ها در این مراسم بزرگ تشکر می‌کنم، این حرکت نشان‌دهنده پایبندی ملت نسبت به آرمان امام و انقلاب است.
     
این مسئول تصریح کرد: ریشه انقلاب اسلامی در قلب‌های یکایک ملت ما است، ملت ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن عهده مجددی با آرمان‌های امام و انقلاب بست و به رغم این که مردم گلایه‌های خود را در حوزه معیشت و دیگر مسائل از کلیت انقلاب جدا می کنند این نکته بسیار اهمیت دارد.
      
روحانی گفت: حضور مردم برای کلیت نظام و حمایت از ولایت فقیه بود و نباید این حضور کسان دیگر از مسؤولان را در خواب غفلت فرو ببرد، متاسفانه برخی به جای اینکه از این حضور درس لازم را بگیرند و با جهادی فزون‌تر برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند، مسائل فرعی و حاشیه‌ای را مطرح کردند، ملت احتیاج به رفراندوم دیگر ندارد مسئولان اجرایی، قضایی و مقننه باید با انگیزه قوی‌تر برای حل معضلات مردم همیشه حامی انقلاب تلاش کنند.
 
خطیب جمعه بابل با انتقاد از اعتبارات پایین مازندران در مباحث عمرانی تاکید کرد: امسال پروژه‌هایی افتتاح شده در دهه فجر استان مازندران قابل قیاس با برخی از شهرهای دیگر نبود، در بعضی از استان‌ها پروژه هایی بزرگی افتتاح شد و خود رئیس‌جمهور به شهرهایی نظیر سیرجان رفت اما با کمال تاسف مجموعه پروژه‌ها در مازندران بسیار اندک بود و باز هم با یک رکود در حوزه عمرانی و طرح‌های توسعه‌ای مواجه هستیم.
  
وی یادآور شد: ما یک فاصله سوال برنگیز در حوزه اعتبارات در سطح مازندران با دیگر نقاط کشور مواجه هستیم، سوال افکار عمومی استان این است که علت این همه عقب‌ماندگی چیست؟ رشد منفی هم در ضریب اشتغال و هم ضریب اعتبارات استانی مواجه هستیم و این به مدیریت استان بر می‌گردد، از مراکز تحلیل و خبری استان تقاضا داریم این مساله را تحلیل و علت عقب ماندگی و واماندگی را جست‌و جو کنند، عرصه سرمایه‌گذاری در مازندران زیاد است و ظرفیت‌های بالقوه برخوردار هستیم اما این رکود فاحش پذیرفتنی نیست، تا کی مازندران با این وضعیت نا به سامان رو به رو باشد؟
  
روحانی با نگاه ویژه به وضعیت  نامطلوب کمبود ورزشگاه در بابل افزود: در هفته گذشته عده‌ای جوانان و ورزش دوستان از بنده تقاضا کردند تا موضوع عدم ورزشگاه مناسب به ویژه در عرصه فوتبال را بنده به مسؤولان تذکر بدهم، تقاضای این عزیزان تقاضای به حق است، بابل در عرصه ورزشی نسبت به دیگر شهرهای استان بسیار عقب مانده است و وزیر ورزش و جوانان هم در سفر اخیر خود به این شهرستان به این نکته تصریح کردند، مشکل عقب ماندگی شهرستان بابل به رغم اینکه قطب ورزشی استان است و ورزشکاران مطرحی در رشته‌های مختلف در سطح بین‌المللی و رقابت‌های المپیک دارد، اما در عرصه اماکن مناسب ورزشی به ویژه در ورزشگاه فوتبال برای رقابت‌های کشور با محرومیت مضاعف رو به رو است و پاسخگوی تیم‌های صاحب‌نام این شهرستان نیست، مردم تقاضای عزم جدی برای پایان محرومیت شهرستان در عرصه ورزشی هستند.
      

مسئولان چهار سال عمر دولت را به نظریه‌پردازی تلف نکنند
حجت‌الاسلام عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار با اشاره به افتخار آفرینی حماسه ۲۲ بهمن امثال اظهار کرد: حضور مردم شریف ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به معنی تأیید مسئولین اشرافی‌گر و غیرانقلابی، افرادی که بویی از انقلاب و فرهنگ شهادت نبرده‌اند و بدنبال ناراضی تراشی و نشان دادن چهره‌ای ناکارآمد از نظام هستند و یا تأیید برخی مسئولان مفسد و ظالم نیست، بلکه حضور مردم برای حمایت از آرمان‌های انقلاب، امام راحل، اطاعت از رهبری و نه بزرگ به آمریکا و مطالبه از مسئولین برای مبارزه با ظلم ، فساد، تبعیض و بی عدالتی بوده است.

وی افزود: دولتمردان باید شکرگزار مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن در سراسر کشور باشند و راه شکرگزاری این است که به این مردم خدمت بکنند نه این که حالت اپزوسیون به خود گرفته و چهار سال عمر دولت را به سخنرانی و نظریه‌پردازی تلف نکنند.
     
امام جمعه بابلکنار ادامه داد: پیام ملت ایران در ۲۲ بهمن به برخی مسئولین این بود که آنانی که با عملکرد افتضاح آمیز چند سال مردم را به زحمت و مشقت معیشتی انداختند خیالات برتان ندارند! امروز این سیل جمعیت نیامدند که با شما بیعت کنند، آمدند بگویند ما هنوز پای انقلاب و رهبری هستیم و تا دیر نشده برگردید روی ریل انقلاب.
  
این مسئول تصریح کرد: صحبت از رفراندوم و حرف‌هایی از این قبیل خلاف قانون، خلاف مصالح عمومی کشور و خلاف وحدت و انسجام ملی است، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خود رفراندوم به نفع نظام اسلامی است و پیام ملت به مسئولان در ۲۲ بهمن این بود که در پازل دشمن بازی نمی‌کنند.
   
بابائیان با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور گفت: آیا بهتر نبود رئیس‌جمهور محترم بحث همه پرسی درباره رضایتمندی از عملکرد دولت در موضوع اقتصادی را مطرح می‌کردند و سنگ چند فتنه‌گر را به سینه نزنند آیا این درست است مردم با اوضاع نابسامان معیشتی و افسار رها شده دلار دست و پنجه نرم می‌کنند و به سختی امور را سپری می‌کنند، آن وقت دغدغه مقام اجرایی اول کشور برای فتنه‌گران وطن فروش است؟
     
خطیب جمعه بابلکنار یادآور شد: آیا رئیس جمهور اجازه می دهند که رفراندوم پیشنهادی ایشان در مورد موضوعات این که رفراندوم کنیم که نزدیکان مسئولین تا چقدر حق دست درازی به بیت المال را دارند؟ رفراندوم کنیم که در یک کابینه چند وزیر چند هزار میلیارد تومانی باشند، این که حقوق مدیران نجومی ماهانه ۷۵۰ میلیون تومان کافی است یا بیشتر شود، این که آیا انحراف ۸۰ درصدی از قانون بودجه کافی است یا دولت می‌تواند همیشه بودجه میلی را اجرا کند، رفراندوم کنیم مردم موافق دلار ۵۰۰۰تومان هستند یا بیشتر شود.
   
وی تاکید کرد: گاهی برای نابودی یک کشور نیازی به جنگ نیست تنها کافی است جای افراد آگاه، برجسته و انقلابی آن کشور را با تعدادی سیاستمدار نادان و جاهل عوض کنید، این که مسئولی در روز پیروزی انقلاب و آن هم در چهل سالگی، بن بست نمایی برای رفراندوم کند دارای کفایت سیاسی است؟
  
بابائیان ادامه داد: امام خمینی(ره) به ما و شما مسئولان آموختند به جای نگاه به خارج به توان داخلی کشور تکیه کنیم به ما یاد دادند ناتوانی خود را به حساب انقلاب و نظام نگذاریم، به ما درس دادند به خاطر قدرت و منافع حزبی به دشمنان گرا ندهیم و موجب طمع انداختن بیگانگان نشویم.
   

مردم در حماسه کم‌نظیر ۲۲ بهمن درخشیدند
حجت‌الاسلام محمد پوررمضان امام جمعه بندپی‌‌شرقی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی با اشاره فاطمیه دوم اظهار کرد: این مناسبت سیاسی فرهنگی است و بشریت مدیون و مرهون فاطمه الزهرا(س)، همانطور که انسانیت مدیون اسلام و پیغمبران و قران است و کل بشریت مدیون این بانو است.
   
وی افزود: اگر زهرا نبود از سالام خبری نبود و با ولایتمداری توانست دست از یاوری امامش بر ندارد و اگر اسلام الان وجود نداشت بی دین‌ها و مادی پرست‌ها سراغ یهود و مسیحیت می رفتند.
  
امام جمعه بندپی‌‌شرقی ادامه داد: اسلام توانست در مقابل همه مادی پرستان بایستد و این جرات را به ددیگر ادیان داد تا جرات ماندگاری داشتند و ما باید در عمل زهرایی باشیم.
   
این مسئول تصریح کرد: مردم امسال هم در حماسه کم‌نظیر ۲۲ بهمن بار دیگر مثل گذشته درخشیدند و به قول رهبر عزیزمان تماشایی شد و زمانی تماشایی‌تر می‌شود که مسئولان از میز، صندلی و از این فرصت در خدمت دین‌داران جامعه اسلامی استفاده کنند.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: بیگانگان هم به ایستادگی مردم ایران اعتراف دارند و باید از این مردم قدردانی کرد و آن کسی که خدمت نکند خیانت کرده به مردم شریف، اما از رئیس‌جمهور به پایین کم هستند که فکر دغدغه‌های مردم مانند اشتغال، تورم و بیکاری باشند البته برخی از مسئولان هم هستند که به مردم خدمت می‌کنند.
  
وی اذعان کرد: کم هم نیستند که بی‌رگ هستند ار رئیس جمهور تا پایین و می‌گوید این فیلترها را بردارید اگر قانون نیست آن را قانونمند کنید، آقای رئیس‌جمهور شما به عنوان مجری قانون هستید نه اینکه قانون درست کنید و به دیگران تشر بزنید که اگر قانون درست نیست باید عوض شود و فیلترها باز شود و می‌گویید هرکس می‌خواهد بیاید برای کاندید شدن جلوی آن را نگیریم این قیاس مع‌الفارغ است با برخی بخشش‌های خداوند باری تعالی.
  
خطیب جمعه بندپی‌شرقی یادآور شد: با حضور شورای نگهبان باز مسئولان ما بی‌رگ هستند که می‌گویند فیلترها را بردارید، دو چهره شدن بسیار بد است، به خاطر مطرح کردن همین مشکلات است که دشمنان از نماز جمعه می‌ترسند.
 

 مسئولان به مردم خدمت صادقانه کنند

حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور امام جمعه گتاب در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب با اشاره به در پیش بودن روز شهادت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: باید این روز را به نحو شایسته با گرفتن برنامه های مختلف عزاداری و روشنگری برپا کنیم و شاهد هستیم که پیرو جوان در کنار فعالان فرهنگی و مذهبی بخش گتاب در حال برنامه ریزی خوب در این زمینه هستند.
   
وی حضور پررنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشانه علاقه به انقلاب اسلامی دانست و افزود: بررسی‌ها و آمار دقیق رسمی که از طریق وزارت کشور اعلام شد بیش از ۲۰ درصد افزایش راهپیمایی در شهرستان بابل داشتیم و به اذعان همه جمعیت امثال چشمگیرتر بود و این کار خوب، بصیرت و لحظه شناسی مردم بود.
  
امام جمعه گتاب ادامه داد: پس از پایان این راهپیمایی در طلیعه چهلمین سال انقلاب اسلامی رهبر انقلاب پیامی صادر کردند که هفت فراز مهم داشت  که از آن جمله می‌توان به نکاتی چون راهپیمایی امثال یک حادثه بزرگ و خیره‌کننده بود و پرجمعیت‌تر و پرشورتر از سال‌های قبل بود اشاره کرد که آمار رسمی هم همین را می‌گوید.

این مسئول تصریح کرد: در ۴۰۹ شهرستان ایران نسبت به سال گذشته جمعیت بیشتری امثال در راهپیمایی شرکت کردند و بیش از ۵۰۰ شهر مانند گتاب هم در این حرکت عظیم پرشورتر حضور داشتند که دشمنان نظام و برخی از کانال‌های معاند در فضای مجازی بر علیه نظام حتی یک خبر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی نگذاشتند، این‌ها نشان دادند دشمنان مردم ایران اسلامی هستند.
  
تقی‌پور گفت: چهار علامت مهم در  پررنگی جمعیت امثال که نشان دهنده این حماسه بود شامل استفاده پررنگ از پرچم ایران اسلامی، عکس امام و رهبری،حضور زود هنگام در راهپیمایی و ترک دیرهنگام چون تهدیدات ضد انقلاب را از قبل شنیده بودند و در کنار این عوامل سردادن شعار علیه فساد، تبعیض و پررنگ بودن شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل  چون دیدند سران جنایتکار و منفور استکبار جهانی از آشوب‌ها و هرج و مرج‌طلبی در کشور دفاع کردند.
  
وی افزود: از نکات دیگری که رهبری در مورد این راهپیمایی به آن اشاره کردند پاسخ قاطع به بیگانکگان، دشمنان و سست‌اندیشان داخلی بود که در کنار این مسئله مردم پویا و زنده نشان دادند به دنبال اهداف انقلاب هستند.
  
خطیب جمعه گتاب بیان کرد: مردم پایبند به آرمان‌های امام راحل هستند اما مسئولان باید قدر این پدیده بی‌نظیر را بدانند و به مردم خدمت کنند چون مردم امروز در دلشان دردهای فراوانی دارند.
  
تقی‌پور ادامه داد: مردم ما با این لبیک گفتن و حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند نارضایتی خود را به انقلاب گره نزدند و عملکردهای ناصحیح برخی مدیران و مسئولان را به حساب نظام اسلامی نگذاشتند، مردم بازگشت به ارزش‌های طاغوت را به نام نظام نمی‌زنند.
  
وی در پایان با اشاره به برخی از مشکلات مردم منطقه گتاب گفت: مشکلات آبندان منطقه رجه و مشکلات آلودگی مواد شیمیای مسئله‌ای است که سال‌ها ما را می‌آزارد مسئولان چاره جدی در این زمینه کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY1MDEw
 

 
کیمیا سامانه