رییس شورای شهر آمل خبر داد

تملک 55 درصدی بلوار ولایت جنوبی آمل / مطالعات کارشناسی برای ایجاد مجتمع تفریحی فرهنگی در بستر رودخانه هراز

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۱ / بهمن / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رییس شورای شهر آمل گفت: مطالعات کارشناسی و مشاورات فنی برای ایجاد مجتمع تفریحی فرهنگی در بستر رودخانه هراز در حال انجام است.
 تملک 55 درصدی بلوار ولایت جنوبی آمل / مطالعات کارشناسی برای ایجاد مجتمع تفریحی فرهنگی در بستر رودخانه هراز
 

به گزارش سفیر هراز، غلام‌حسین شفیع‌زاده ظهر امروز هم‌زمان با نهمین روز از یوم الله دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چندین پروژه به مناسبت فرارسیدن دهه فجر به بهره‌برداری رسید، گفت: زیرسازی آسفالت جدول در خیابان راه و ترابری با اعتبار بالغ بر 15 میلیارد ریال، احداث پارک در شهرک ایثار با اعتباری بالغ بر10میلیاردو 110 میلیون ریال، احداث پارک در شهرک مروارید با اعتباری بالغ بر 38میلیارد و 480 میلیون ریال، احداث پارک در باغ فرحبخش با اعتباری بالغ بر 18میلیاردو 538 میلیون ریال، افتتاح پارک آزالیا در آفتاب 64 با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال و احداث ساختمان تطهیر بهشت امام‌زاده عبدالله(ع) با اعتباری بالغ بر20 میلیارد ریال امروز به بهره‌برداری رسید.


وی با اشاره به اینکه با افتتاح پارک‌های اخیر 11 هزار متر به فضای سبز آمل اضافه شد، تصریح کرد: پروژه‌هایی که به بهره‌برداری رسید با همت مجموعه شهرداری بود که در مجموع 10 میلیارد تومان هزینه شد.

 

رییس شورای شهر آمل درباره پروژه‌های در اولویت شهرداری برای سال 97 یادآور شد: بازگشایی بلوار ولایت جنوبی که تا به حال 55 درصد تملک شده است و اجرای سه فرهنگ‌سرا در خانه‌های تاریخی شهر که مکان آنها به مبلغ 3 میلیارد تومان خریداری شده است.


وی با اشاره به قرارداد بستر رودخانه هراز افزود: مطالعات کارشناسی و مشاورات فنی روی آن انجام شده که تحت عنوان مجتمع تفریحی فرهنگی اجرا خواهد شد.

 

شفیع زاده با بیان اینکه زمینی به مساحت 3.5 هکتار در امام‌‍زاده عبدالله به مبلغ 3 میلیارد تومان خریداری شد، خاطرنشان کرد: مجوز کشتارگاه توسط فرماندار آمل در حال پیگیری است که پس از صدور مجوز احداث پروژه توسط شهرداری آمل آغاز می‌شود.

 

وی به تصویب 20میلیارد تومان تعریض بلوار امام رضا(ع) با کمک نماینده مردم آمل و لاریجان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده موافقت سازمان و مدیریت برنامه‌ریزی در این خصوص جلب شد و همچین شهرداری تا به حال برای تعریض بلوار امام رضا 10 میلیارد تومان در سال 96 هزینه کرد.


این مسئول افزود: احداث پل روگذر پیاده‌رو برقی در خیابان امام رضا با بودجه 2 میلیارد تومانی در حال اجرا است که تا به حال پایه‌های آن نصب شده است.


شفیع زاده با بیان اینکه موضوع پسماند و زباله در شورای شهر دوره پنجم آمل دارای اهمیت بسیار است، گفت: با همت والای آقای یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان، فرماندار شهرستان، امام جمعه و دادستان آمل زمین پاساکش به مساحت 34 هکتار انتخاب و سایت زباله در آنجا اجرا خواهد شد.


وی اظهار کرد: اعتبار اولیه احداث پل روگذر پل هوایی هزار با تلاش اقای یوسفیان ملا به مبلغ 20 میلیاردتومان مصوب شد.


 این مسئول درباره شکایت 3 میلیارد تومانی اخیر از شهرداری آمل، متذکر شد: در این خصوص کم لطفی‌هایی صورت گرفته و اینکه گفته می‌شود موضوع به انتخاب رییس شورا است درست نیست و نباید شیرنی دهه فجر و افتتاحیه‌های اخیر را به کام مردم تلخ کنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY0OTE2
 

 
کیمیا سامانه