بخشدار لاریجان:

امسال تاکنون شاهد کم‌ترین بارش برف در منطقه لاریجان بودیم/ اختصاص دستگاه گیرنده تلویزیونی به لاریجان با ارزش ۳ میلیارد تومان

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۵ / بهمن / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
بخشدار لاریجان گفت: با خرید دستگاه گیرنده تلویزیونی در لاریجان به مبلغ 3 میلیارد تومان مشکل گیرنده‌های تلویزیونی در این منطقه حل و کمتر از یک ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
امسال تاکنون شاهد کم‌ترین بارش برف در منطقه لاریجان بودیم/ اختصاص دستگاه گیرنده تلویزیونی به لاریجان با ارزش ۳ میلیارد تومان
 

رضا مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه امسال شرایط جوی در لاریجان به گونه‌ای رقم خورد که شاهد بارش برف آنچنانی در منطقه نبودیم، اظهار کرد: در مدت اخیر 2 بار شاهد بارش برف بودیم به گونه‌ای که تنها ارتفاعات را سفیدپوش کرد و کمتر از 24 ساعت آب شد.


وی با اشاره به اینکه اداره راهداری لاریجان مرتبا در حال پاک‌سازی جاده از سنگ‌هایی است که ریزش کرده، گفت: مسیرهای روستایی به صورت روزانه بازدید می‌شود تا در مسیر تردد مردم مشکلی به وجود نیاید.


بخشدار لاریجان با بیان اینکه مشکل سوخت در لاریجان وجود ندارد، تصریح کرد: قبل از زمستان و پاییز جلسات مختلفی برای ذخیره سازی سوخت انجام شد و در حال حاضر نفت، گازوئیل و گاز مایع به صورت کافی در منطقه وجود دارد تا اهالی لاریجان در زمستان به مشکل نخورند.


این مسئول با اشاره به اینکه برای زمان یخبندان نمک در بین روستاها توزیع شد، افزود: در صورت بروز یخبندان و بارش برف شدید نمک بین دهیارن لاریجان توزیع شد تا مشکلی بابت انسداد جاده نداشته باشیم.


مقدم ادامه داد: امیدواریم از هفته‌های آینده شاهد بارش برف باشیم تا سفره‌های زیرزمینی پر آب شود و در بهار و تابستان پیش رو از آنها استفاده کنیم تا مشکل کم آبی نداشته باشیم.


بخشدار لاریجان با بیان اینکه سکونت نداشتن مسئولان لاریجان در این منطقه موجب کم‌کاری آنها نمی‌شود، گفت: مسولان لاریجان در ساعت مقرر در دفتر کار خود حاضر و تا پایان ساعت اداری حاضر هستند و گاها پیش آمده که ساعت‌ها بیش از ساعت اداری در محیط کاری خود مشغول فعالیت هستند.


وی در ادامه اظهار کرد: به واسطه بارش‌های بسیار، شرایط آب و هوایی و بررسی مسیر هراز و راه روستایی و پراکندگی بالای روستاها و بنا به مسئولیت مدیران شرایط کاری آنها متغییر است و ساکن نبودن مدیران در لاریجان اعم از دستگاه‌های خدماتی، انتظامی، بانک‌ها، دهیاری و بخشداری موجب کم‌کاری آنها نمی‌شود.


مقدم با اشاره به اینکه هیچ‌گونه انسدادی در محور هراز دیگر نداریم، گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با ترمیم و اقدامات دیگر باید در شب انجام شود تا به مردم لاریجان صدمه‌ای از لحاظ اقتصادی وارد نشود.


بخشدار لاریجان با اشاره به اینکه معادن هراز خودسر بهره‌برداری نمی‌کنند و با کارشناسی 13 اداره مجوز فعالیت آنها اخذ شده است، افزود: معادن هراز که در حال حاضر فعالیت می‌کنند نقش اساسی در اجرای چهار بانده کردن محور هراز دارند و همچنین موجب اشتغال‌زایی نیز شدند.


این مسئول با اشاره به برخی صحبت‌های اخیر درباره گرد و غبار نشات گرفته از معادن گفت: اداره محیط زیست شهرستان آمل به صورت ممتد از معادن بازدید و ایرادات را به معدن‌داران گوشزد می‌کند که تا به حال بسیاری از ایرادات برطرف شد.


وی درباره شهرک صنعتی آب در لاریجان گفت: قرار بر این بود که کارشناسان ادارات  ذی ربط با هماهنگی بخشداری لاریجان با همدیگر به بازدید از روستاهای زیار و لاسم بپردازیم که با توجه به شرایط جوی به بهار موکول شد تا دسترسی راحت تر شود.


مقدم با بیان اینکه لاریجان پایتخت آب معدنی کشور است، افزود: 15 کارخانه آب معدنی در منطقه لاریجان وجود دارد که نقش موثری در اقتصاد و اشتغال‌زایی این منطقه دارند.


بخشدار لاریجان با اشاره به مشکلات اینترنت در این منطقه یادآور شد: با همکاری اداره مخابرات آمل و تلاش‌های انجام شده مقرر شد که مشکل اینترنت در لاریجان تا پایان اسفند 96 رفع شود.


وی با عنوان اینکه دستگاه گیرنده تلویزیونی در لاریجان به مبلغ 3 میلیارد تومان با پیگیری‌های نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس و رئیس مجلس خریداری شد، ادامه داد: با خرید این دستگاه مشکل گیرنده‌های تلویزیونی در لاریجان حل می‌شود که کمتر از یک ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.


مقدم در پایان خاطرنشان کرد: نقاط حادثه‌خیز در لاریجان شناسایی و به فرمانداری ویژه آمل معرفی شد اما به دلیل شرایط اقلیمی لاریجان امکان کار عمرانی در منطقه در فصل زمستان ممکن نیست و هرگونه کار عمرانی و زیرساختی در بهار و تابستان انجام می‌شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY0NjA5
 

 
کیمیا سامانه