رییس مجمع خیرین آمل

بخش شیمی درمانی بیمارستان امام علی(ع) آمل در انتظار تجهیز/ ساختمانی که به همت خیرین احداث، اما پس از 4 سال تجهیز نشد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۱ / دی / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رییس مجمع خیرین آمل گفت: از سال 92 تاکنون نزدیک به 4 سال است که گذشت اما وزارت بهداشت اقدام به تجهیز آن نکرده و سال‌هاست با این سوال از طرف خیرین مواجه هستیم.
بخش شیمی درمانی بیمارستان امام علی(ع) آمل در انتظار تجهیز/ ساختمانی که به همت خیرین احداث، اما پس از 4 سال تجهیز نشد
 

مسعود نیکپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر هراز، با بیان اینکه بیمارستان امام علی(ع) زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است و بیمار ریالی بابت هزینه درمان مبلغی پرداخت نمی‌کند، گفت : مجمع خیرین شهرستان آمل با کمک‌های مردمی و بیت‌المال در سال 1389 اقدام به ساخت ساختمانی در آنجا کرد که اورژانسی با مساحت هزار متر ساخته شد و طبقه بالای آن بخش شیمی درمانی در نظر گرفته شد تا مردم شهرستان آمل به شهرهای همجوار نروند.


وی با بیان اینکه امروزه با هجمه سنگین بیماری سرطان و شیمی درمانی و پرتو درمانی مواجه هستیم، تصریح کرد: از سال 92 تاکنون نزدیک به 4 سال است که گذشته اما وزارت بهداشت اقدام به تجهیز آن نکرده و سال‌هاست با این سوال از طرف خیرین مواجه هستیم که چرا در بخش شیمی درمانی امام علی(ع) باز نمی‌شود و چه کسی پاسخ‌گوی این موضوع است؟


رییس مجمع خیرین آمل با اشاره به اینکه به دفعات مکرر از ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار وقت بابت تجهیزکردن این بخش درخواست شده، اظهار کرد: جلسه‌ای در آمل بابت تجهیز کردن این بخش درمان شد و قول‌هایی هم داده شد که تا به حال عملی نشد.


وی با بیان اینکه ساختمان آماده بهره‌برداری است و نیاز به 500 میلیون تومان بودجه برای تجهیز کردن بخش دارد، گفت: تمامی اعضای خانواده رمضان‌زاده در یک تصادف فوت کردند و برادر آقای رمضان‌زاده منزل آن مرحوم را به فروش می‌رساند و مبلغ 170 میلیون تومان بابت احداث این بخش کمک کرد و همچنین اتحادیه زرگرها و آهن فروشان و تمامی مردم آمل در این پروژه شریک بودند که هنوز هم در مقابل سوالات آنها بابت این پروژه شرمنده هستیم.


نیکپور با بیان اینکه با تجهیز کردن این بخش بیماران می‌توانند از 8 تخت بستری و چندین تخت سرپایی استفاده کنند، گفت: مجمع خیرین بابت ساخت این ساختمان نزدیک به  1 میلیارد و هفتصد میلیون تومان هزینه کرد و مابقی هزینه که بالغ بر 1 میلیارد و هشتصد میلیون تومان بود را شبکه بهداشت و درمان متقبل شد که این هزینه در سال 1389 انجام شد و با تورم موجود قیمت این ساختمان چندین میلیارد تومان است.


وی با اشاره به اینکه مجمع خیرین کمیته‌های مختلفی دارد، یادآور شد: از بیماران سرطانی تا افراد نیازمندی که توان پرداخت هزینه درمان را ندارند و محکومان به اعدام زیر پوشش مجمع خیرین بودند.


رییس مجمع خیرین آمل سرای کرامت را از برنامه‌های مهم این مجمع دانست و افزود: خانه سالمندان از نیازهای شهر است که در زمین ده هزار متری که در نزدیکی دانشگاه شمال ساخته خواهد شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY0MzUy
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه