این ۶ علامت نشان می‌دهد باید بیشتر غذا بخورید

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۹ / دی / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
اگر مدام در حال رویاپردازی در مورد غذا هستید، بهتر است که در بین وعده‌های اصلی غذا از میان وعده نیز استفاده کنید. خوردن میان وعده به شما کمک می‌کند متابولیسم تان بالا برود.
 

به گزارش سفیر هراز،

محدود کردن دریافت کالری همیشه نتیجه معکوس می‌دهد، چون بدن شما برای سوزاندن انرژی نیاز به دریافت کالری دارد و بدون آن سوخت و سازی برای کاهش وزن در کار نیست.به نقل از سلامت نیوز ، در حالت کمبود کالری، بدن به حالت گرسنگی می‌رود و شروع به شکستن بافت‌های عضلانی برای رزرو ذخایر انرژی می‌کند. در نهایت این روند، سوخت و ساز بدن را کند می‌کند و از دست دادن وزن مشکل می‌شود. در ضمن وفاداری به یک رژیم غذایی سخت، همیشه غیر ممکن است و بالاخره زمانی می‌رسد که فرد این رژیم را می‌شکند.

 

 

 

در اینجا برخی از علائم که به شما می‌گوید باید غذای بیشتری بخورید تا بتوانید به اهداف کاهش وزن تان برسید، معرفی شده است:

فکر کردن تمام وقت به غذا:

اگر مدام در حال رویاپردازی در مورد غذا هستید، بهتر است که در بین وعده‌های اصلی غذا از میان وعده نیز استفاده کنید. خوردن میان وعده به شما کمک می‌کند متابولیسم تان بالا برود. همچنین به شما کمک می‌کند که به جای فکر کردن آزاردهنده به غذا٬ بر روی کار اصلی و زندگی خود تمرکز کنید. از میان وعده‌های پروتئینی و حاوی فیبر بالا استفاده کنید. مثل یک مشت آجیل و یا یک میوه.

اجتناب از برخی وعده‌های غذایی:

صبحانه نخوردن یا اجتناب از میان وعده باعث احساس گرسنگی و پرخوری در وعده‌های بعدی می‌شود. شاید این پرخوری در وعده بعد جبران نشود، اما مطمئن باشید که در روز‌ها و هفته‌های بعد جبران خواهد شد. دریافت سه وعده اصلی غذا در طول روز بعلاوه دو تا سه میان وعده کوچک، این احساس محرومیت و گرسنگی را از بین می‌برد. باید از خوراکی‌های سالم که خاصیت سیر کنندگی بیشتری دارند استفاده کنید؛ مانند گوشت مرغ، حبوبات، چربی‌های سالم، غلات، میوه و سبزیجات.

نامنظم شدن قاعدگی:

کاهش وزن اصولی باعث تغییرات در چرخه قاعدگی نمی‌شود، اما عدم دریافت کافی غذا این عارضه را به دنبال خواهد داشت و حتی قاعدگی را قطع خواهد کرد. چون در این حالت بدن چربی کافی برای تولید هورمون جنسی که محرک سیکل قاعدگی است رو نخواهد داشت.

سردرد‌های شدید:

مغز ما با قند گلوکز که از طریق خون به مغز می‌رسد٬ فعالیت می‌کند. گلوکز خون هم از کربوهیدراتی که میخوریم٬ به دست می‌آید. محدود کردن انرژی و کربوهیدرات دریافتی٬ باعث گرسنگی مغز می‌شود و به بروز احساس لرزش٬ گیجی و سبکی سر و یا بروز سردرد‌های به ظاهر بی دلیل٬ منجر می‌شود. همه این‌ها می‌تواند حاکی از این باشند که قند خون شما پایین افتاده است و مغز بدون غذا مانده است. کافیست که انرژی و کربوهیدرات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا از بروز سردرد جلوگیری کنید و نیز کاهش وزن شما سرعت بیشتری به خود بگیرد.

زودرنج و حساس شدن:

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید٬ باید غذای مصرفی را به قدری کم کنید که وزن کم نمایید٬ نه اینکه خلق و خوی خود رو از بین ببرید.

عدم سیر شدن با وجود دریافت غذا:

محدود کردن خود٬ به خوردن یک سالاد ناچیز در وعده شام٬ باعث می‌شود که احساس عدم سیری کرده و به دنبال غذای مفصل‌تر باشید. حال اگر ما به جای اینکه فقط سالاد بخوریم٬ بخشی از بشقاب را با سالاد پر کرده و بخش دیگر را به غلات کامل٬ چربی‌های سالم و پروتئین خالص اختصاص بدهیم٬ احتمال اینکه بعد از غذا٬ هوس خوردن دسر به سر ما بزند٬ خیلی کمتر است. منظور از کنترل مقدار غذایی که میخوریم٬ صرفا این نیست که غذا رو کمتر کنیم٬ بلکه یعنی خوردن غذا‌های ناسالم را که خاصیت سیرکنندگی ندارند را کمتر کرده و در عوض٬ غذا‌های سالم و سیرکننده مصرف کنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY0MzAx
 

 
کیمیا سامانه