قاتل نامرئی جان زن تسوجی را گرفت

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۷ / بهمن / ۱۳۹۴
Share/Save/Bookmark

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: مسمومیت با مونوکسیدکربن جان یک زن 80 ساله را در تسوج گرفت.

قاتل نامرئی جان زن تسوجی را گرفت
 

حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شبستر اظهار داشت: ساعت 16 امروز یکشنبه 25 بهمن و به دنبال گزارش به اپراتوری فوریت‌های پزشکی شهرستان شبستر، مبنی بر بیهوشی زنی 80 ساله در روستای «دیزج شیخ‌مرجان» پایگاه اورژانس 115 تسوج به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: با بررسی تکنسین‌های اعزامی از فوت این زن 80 ساله که به دنبال مسمومیت با مونوکسیدکربن روی داده بود، خبر دادند.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: این زن 80 ساله به دنبال نشت مونوکسیدکربن از دودکش بخاری دچار علائم مسمومیت با این گاز خطرناک شده و مرگ وی را به همراه داشت.

وی ادامه داد: علائم مسمومیت با مونوکسیدکربن می‌تواند طیف وسیعی از علائم را شامل شود که در بیماری‌های مختلفی دیده می‌شود و بسیاری از این علائم شبیه به علائم سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می‌کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده‌اند و سعی در خوابیدن می‌کنند.

حسینقلی‌زاده اضافه کرد: سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی‌قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید از علائم عمومی مسمومیت‌ها هستند.

وی ادامه داد: حالت خواب‌آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی از جمله علایم اولیه مسمومیت در افراد به شمار می‌روند.

حسینقلی‌زاده خاطرنشان کرد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علائمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می‌توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: هشدارها در مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن را جدی تلقی کرده و ساده‌انگاری در این امر حوادث تلخ و ناگواری را به دنبال دارد؛ توصیه‌های ایمنی و علائم این قاتل نامرئی را جدی بگیرید.

 


 

 

کد مطلب: MTUwNTEy
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه