صفا و صممیت افسانه‌ای رزمنده‌های گردان مکانیزه لشکر ۲۵ کربلا در سنگرهای ساده جبهه/ عکس

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۹ / بهمن / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
این عکس در عملیات بدر که در سالگرد آن قرار داریم گرفته شد، عکسی که نشان دهنده لحظات خوب در کنار هم بودن و صفا و صممیت افسانه‌ای رزمنده‌های گردان مکانیزه لشکر ۲۵ کربلا است.
صفا و صممیت افسانه‌ای رزمنده‌های گردان مکانیزه لشکر ۲۵ کربلا در سنگرهای ساده جبهه/ عکس
 

به گزارش سفیر هراز، روزها و شب‌هایمان در حالی سپری می‌شود که در گذشته‌ای نه چندان دور لحظه‌هایمان را در کنار بهترین دوستان حقیقی آن هم در اواخر قرن بیستم و در یک جنگی نابرابر و خانمان سوز سپری کردیم.


جنگی که رژیم بعث عراق به نمایندگی از تمامی قدرت‌های بزرگ و بسیاری از کشورهای این کره خاکی بر ما تحمیل کرد و در مقابل افرادی همچون بچه‌های دوست داشتنی در این عکس به عشق آقا روح‌الله و به تبعیت از فرمانش و در راستای ادای تکلیف الهی، در مقابل ارتشی قرار گرفتند که از تمامی امکانات مدرن آن زمان برخوردار بود.


این عکس در عملیات بدر که در سالگرد آن قرار داریم گرفته شد، عکسی که نشان دهنده لحظات خوب در کنار هم بودن است.


عکسی مربوط به  سنگری کمین که بنده حقیر با بچه‌های پرتلاش گردان مکانیزه از لشکر ۲۵ کربلا در آن حضور داشتیم.


اگر خوب به این عکس دقت کنیم می‌بینیم صفا و صمیمت در میان بچه‌های آن دوران موج می‌زند که بایستی آن را در داستان‌های افسانه‌ای جستجو کرد.

 


سنگرهایی ساده و فارغ از سقف‌های آنچنانی که نه از گچ بری‌های چند ده میلیونی و مبل‌های گرانقیمت در آن خبری بود و نه از دکوراسیون‌های دل فریب که امروزه خیلی‌ها را اسیر خود کرده است.

 


 اتاق خواب‌هایش هم بسیار ساده بود، اتاق‌هایی رنگ و بوی امروزی نداشت و از تخت‌های طبی با وسایل گرمایشی و سرمایشی که خوابیدن در آنها لذت بخش باشد هم خبری نبود.

 

 

اما این بچه‌های رزمنده به دور از غرور و تکبر  طوری در این سنگرهای ساده زندگی می‌کردند که انگار در بهترین هتل‌های جهان هستی بسر می‌بردند، هتل‌هایی که دل کندن از آنها بسیار سخت بود.

 


 اگر چه جنگ واژه‌ زیبایی نیست اما وقتی دفاع از کشورت را مقدس بدانی قرار گرفتن در کنار انسان‌هایی با هدفی مشترک لذتی دارد که شاید خیلی‌ها درک درستی از آن نداشته باشند و تاریخ دفاع مقدس ما اینگونه است.


احمد دواتگر

 


 

 

کد مطلب: MTU5NDIw
 

 
کیمیا سامانه