طنزنامه

جیمبو به ایران می‌آید

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۹ / بهمن / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
پیشنهاد می‌دهم شما در جلسه استیضاح روی همکاری شخص بنده به عنوان یک جت فوق هوشمند مانور دهید تا شاید نمایندگان مجلس، با یادآوری آن کارتون نوستالژیک، احساساتی شده یا بیخیال استیضاح شما بزرگوار شوند و یا دوباره به شما رای اعتماد بدهند.
جیمبو به ایران می‌آید
 

به گزارش سفیر هراز، اعلام آمادگی جیمبو به وزیر راه، برای حضور در ناوگان هوایی ایران و انجام پروازهای برون مرزی. جیمبو در پیامی خطاب به وزیر راه گفت: وزیر جان، چطوری خوبی، سرحالی؟؟


منم جیمبو همان جت معروف و دوست داشتنی کارتن‌های دهه 60، اینک که در سنین جوانی موفق به پایان مقطع دکترای پرواز شدم و پرواز‌های زیادی در آسمان کشورهای مختلف انجام داده‌ام و کوله‌باری از تجربه را با کسب کرده‌ام، چند کشور اروپایی و آمریکایی پیشنهاد خرید مرا داده‌اند، اما از آنجایی که من به ایران و به ویژه شخص شما که شخصیتی هواپیما دوست و هواپیماپرور هستید علاقه و ارادت خاصی دارم، می‌خواهم با کوله‌باری از تجربه به خدمت ناوگان هوایی ایران در بیایم.

همانطور که شما یا فرزندانتان، در کارتون‌های من مشاهده می‌کردند که من قابلیت پرواز بدون خلبان را دارم، پس خطای انسانی در پرواز بنده صفر است و چون بنده، خودم قدرت تکلم دارم، اگر فقط آب و روغن و بنزینم تامین باشد، قول می‌دهم که خطوط هوایی ایران را به تنهایی روی نوک یک بالم بچرخانم و مسافر جا به جا کنم.

از سویی چون بنده خستگی مستگی سرم نمی‌‌شود، تاخیر ماخیر هم در کارم نیست.

وزیر محترم؛ احساس می‌کنم شما در تنگنایی سخت گرفتار شده‌اید و نمی‌‌توانید از آن خلاص شوید، از روی عکس‌های ایرباسی که از فرانسه کلاه‌بردار خریداری نمودید متوجه شدم که او بیماری فنی و قلبی دارد، از همین رو پرواز برایش خطرناک است و احتمال دارد در هنگام پرواز او به سکته قلبی دچار شود و با مسافران سقوط کند.

البته بنده کاملا واقف به علاقه شدید شما به جناب ایرباس می‌‌باشم و در خبر‌ها هم خواندم که شما اجازه پرواز برون‌مرزی را به وی نمی‌دهید و همچنین خبر ناراحت‌کننده استیضاح شما را هم شنیدم.

من پیشنهاد می‌دهم شما در جلسه استیضاح روی همکاری شخص بنده به عنوان یک جت فوق هوشمند مانور دهید تا شاید نمایندگان مجلس، با یادآوری آن کارتون نوستالژیک، احساساتی شده یا بیخیال استیضاح شما بزرگوار شوند و یا دوباره به شما رای اعتماد بدهند.

همچنین بنده در دنیای انیمیشن، قطار‌ها و کشتی‌‌ها و ماشین‌های زیادی را می‌‌شناسم که می‌توانند به شما در حل مشکلات کمک‌رسانی کنند.

اگر باز عقلتان به جایی قد نداد، می‌توانم با ایکیوسان، مرد کوچک دهه 60، که حالا بزرگ شده است و برای خود مردی شده و با سایوجان ازدواج کرده است بخواهم تا به شما مشورت بدهم، اما ارتباط با ایکیو یک قدری مشکل است زیرا کشور ژاپن بسیار نخبه‌پرور، نخبه‌دوست و نخبه‌نگه‌دار است و مثل ایران نیست.

منتظر امضای قرارداد همکاری با شما دلربای هواپیما دوست هستم.

مخلص شما، جیمبو

م. ناخوش احوال

 

بلاغ/

 


 

 

کد مطلب: MTU5NDE0
 

 
کیمیا سامانه