نماینده ولی فقیه در سوریه:

فرزندان این مرز و بوم برای آرام گرفتن دل ولی زمان در سوریه حضور یافتند

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۸ / بهمن / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در سوریه با بیان اینکه مهمترین نکته مقاومت در سوریه برای آرام گرفتن دل ولی زمان است گفت: ولی زمان خواستند تا خط مقاومت حفظ بماند و همت شهدا نیز برای اینکه دل ولی زمان و نائب امام زمان (عج) آرام بگیرد در سوریه حضور یافتند.
فرزندان این مرز و بوم برای آرام گرفتن دل ولی زمان در سوریه حضور یافتند
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت‌الاسلام سیدابوالفضل طباطبایی‌اشکذری در مراسم وداع با شهید مدافع حرم "مصطفی زال‌نژاد" با بیان اینکه فقط زنده نگه داشتن شهدا کافی نیست و باید با شهدا زندگی کرد، گفت: در بازار، دانشگاه، حوزه علمیه و عرصه‌های مدیریتی و خدماتی همه باید مملو با زندگی شهدا باشد و تنها توقع شهدا از من و شما این است.

 


وی در ادامه تصریح کرد: زندگی با شهدا توجه بر عشق و علاقه‌ای است که از همه چیزشان می‌گذرند ولی از خدا و ولی زمانشان نمی‌گذرند.


نماینده ولی فقیه در سوریه با اعلام اینکه مقاومت در سوریه غیر از برکات دنیایی، سیاسی، جهادی، عرصه‌های گوناگون دیگر دارد، ادامه داد: مهمترین نکته مقاومت در سوریه برای آرام گرفتن دل ولی زمان است زیرا ایشان خواستند تا خط مقاومت حفظ بماند و همت شهدا نیز برای اینکه دل ولی زمان و نائب امام زمان (عج) آرام بگیرد، در سوریه حضور یافتند.

 


حجت‌الاسلام طباطبایی‌اشکذری در پایان خاطرنشان کرد: بچه‌های این مرز و بوم اعم از افغانی، سوری، عراقی شعارشان بر آرام گرفتن دل ولی فقیه است.

 


امام جمعه آمل نیز در این مراسم با بیان اینکه طی دیدار با خانواده این شهید بزرگوار، پدرشان مهمترین نکته کلیدی شهید را بر اقامه نماز بیان کرد و گفت: به گفته مادر و همسر شهید طی پنج سال اخیر بیشتر اوقات شهید زال‌نژاد در سوریه مقابل دشمن سپری شد که حضور این شهید بدون هیچ ترس و واهمه‌ای نشان از ایمان قوی ایشان بوده است.


حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضوی با تاکید بر اینکه شهید زال‌نژاد امروز مزد نمازهایش را گرفت و به برکت نماز شهادت نصیبش شد، اظهار داشت: فرزندی در دامن مادری به عمل آمده که بیش از 40 سال نماز شبش ترک نشد و دری چون شهید مصطفی زال‌نژاد تربیت شد.

 


وی با بیان اینکه بررسی شهدا در یک بعد و جایگاه وصف می‌شود اما تربیت آنها مثال‌زدنی است، مطرح کرد: خانواده شهید زال‌نژاد با تربیت چنین فرزندانی زندگی خود را وقف دین، آئین و قرآن کردند تا در مقابل تکفیری‌ها و داعش در سوریه ایستادگی کنند.


امام جمعه آمل با اعلام اینکه باید این شهدا را از بعد ایمان، تقوا و قرآنی بشناسیم آنها با خداترسی و ایمان به شهادت رسیدند، گفت: مادران شهدای حاضر در این مراسم باید بدانند که فرزندانشان را برای حفظ کیان اسلام و کلام مقام معظم رهبری نظام تقدیم کردند.

 


مرتضوی با اشاره به اینکه داغ همسر به ویژه برای دخترانی که بابایی هستند سخت است اما این داغ را رقیه سه ساله در زمان واقعه کربلا بیشتر دیده بود، تصریح کرد: این دختر سه ساله در خرابه‌های شام با داغ دوری پدر به شهادت رسید و فرزندان شهید زال‌نژاد می توانند این راه بی بی رقیه(س) را ادامه دهند.

 


 

 

کد مطلب: MTU5NDA1
 

 
کیمیا سامانه