شرکت دلوسه آمل پیشگام در عرصه اقتصاد مقاومتی /تولید کم‌چرب‌ترین سس‌ کشور در شرکت دلوسه آمل/ با محصولات برند موفق دلوسه آشنا شوید

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۰ / بهمن / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
شرکت در راستای پیاده‌سازی بحث اقتصادی مقاومتی تداوم به تولید را در صدر برنامه‎‌های خود دارد و با فعالیت‌های مضاعف مجموعه کارکنان و کارگران گام‌های اساسی در این مسیر برداشته است.
شرکت دلوسه آمل پیشگام در عرصه اقتصاد مقاومتی /تولید کم‌چرب‌ترین سس‌ کشور در شرکت دلوسه آمل/ با محصولات برند موفق دلوسه آشنا شوید
 

جهانگیر جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز درباره تاسیس شرکت دلوسه به خبرنگار ما گفت: شرکت تولیدی دلوسه سال 1374 در شهرک صنعتی امام‌زاده عبدالله آمل تاسیس و واحد تولیدی آسیاب طلایی آمل که زیر مجموعه شرکت دلوسه است در سال  ۱۳۷۸ در زمینی به مساحت 10 هزار  متر مربع واقع در شهرک صنعتی آمل فاز G11 بنا شد که با حدود یک دهه سابقه درخشان به تولید انواع سس‌های غذایی سرد و گرم و کنسروجات غیر گوشتی مشغول است.

 

وی با بیان اینکه این واحد تولیدی از سیستم بهداشتی شامل آشپزخانه، روشویی، حمام ، دستشویی و نمازخانه برخوردار است، اظهار کرد: میزان مساحت زیر تولید این واحد بالغ بر یک هزار و 500 متر مربع، مجهز به ۲ سردخانه به مساحت ۶۰ متر مربع برای نگهداری مواد اولیه و ۴۵ متر مربع با دمای ۱۰ درجه سانتی گراد برای نگهداری محصولات تولیدی و دارای آزمایشگاه مجهز به بخش میکروبی و شیمیایی به مساحت ۱۰۰ متر مربع است.

 

 

مدیرعامل شرکت دلوسه آمل با بیان اینکه این شرکت در ابتدا با تولید سس کار خود را آغاز کرد، ادامه داد: شرکت دلوسه از ابتدا با اهدااف بلند مدت روندی رو به رشد را در پیش گرفت و قدم‌های بزرگی برداشت که تقریبا به بخش عمده‌ای از برنامه‌هایی پیش‌روی خود دست پیدا کرد.

 

 

پیشگام در عرصه اقتصاد مقاومتی

وی شرکت دلوسه را در راستای پیاده‌سازی بحث اقتصادی مقاومتی که رهبر معظم انقلاب در 24 بند آن را ابلاغ کرد پیشگام دانست و گفت: این شرکت در راستای پیاده‌سازی بحث اقتصادی مقاومتی تداوم به تولید را در صدر برنامه‎‌های خود دارد و با فعالیت‌های مضاعف مجموعه کارکنان و کارگران گام‌های اساسی در این مسیر برداشته است.

 

جمشیدی با بیان اینکه شکرت دلوسه در اکثر استان‌های کشور دارای سایت است، تصریح کرد: این شرکت در استان خوزستان، مازندران، گیلان، خراسان رضوی، البرز، کیش، دارای سایت با پرسنل و نیروهای مجرب شرکت با بیمه و حقوق است و اکنون به نقطه‌ای رسیده که بالغ بر 600 نفر نیروی مستقیم مشغول به کار و حدود 300 الی 400 نفر اشتغال غیرمستقیم دارد.

 

ارز آوری

مدیرعامل شرکت دلوسه به ارزآوری این شرکت تولیدی اشاره کرد و افزود: در ماه 20 تن از محصولات شرکت تولیدی دلوسه به کشورهای عراق، افغانستان و درصد کمی نیز به روسیه صادر می‌شود.

 

این شرکت با بنیادکودک کشور همکاری می‌کند و فعالیت بسیاری در این زمینه دارد و از اسپانسرهای بزرگ بنیاد کودک و عضو یونیسف صندوق کودکان ملل متحد است.

 

 

مشکلات پیش‌رو در عرصه تولید

وی با اشاره به مشکلات پیش روی این شرکت تولیدی، اظهار کرد: باتوجه به فعالیت شرکت در عرصه اقتصاد مقاومتی متاسفانه بخشی از ارگان‌های دولتی و وابسته به آن به ویژه بانک‌ها همکاری لازم را در به ثمر رساندن اقتصاد مقاومتی ندارند و یا در این زمینه ضعیف عمل می‌کنند.

 

جمشیدی در ادامه خاطرنشان کرد: به طور مثال بسیاری از کارخانه‌ها در همین شرکت صنعتی به علت وام‌های زیادی که گرفتند جز بدهکاران بانکی محسوب می‌شوند و تعطیل شدند و در عوض بانک‌ها فشار بیشتری بر روی شرکت‌های تولیدی که روز به روز در حال افزایش تولیدات خود هستند وارد می‌کند.

 

حمایت از تولید کننده و تولید ملی یکی از بندهای مهم اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل شرکت دلوسه با تاکید بر سخنان رهبری در حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: یکی از بندهای دیگری که رهبر معظم به آن اشاره کردند حرکت به سوی دانش‌بنیان شدن است که در این راستا کارهایی انجام شد که در آینده نزدیک این محصولات را می‌توانیم ارائه ‌دهیم و بخشی از آنها را دانش‌بنیان کنیم.

 

نوع محصولات تولیدی و کیفی سازی محصولات

وی به محصولات تولیدی این شرکت اشاره کرد و افزود: محصولات شرکت دلوسه حدود 15 نوع سس، از جمله سس مایونز، گوجه فرنگی و انواع سس‌های طعم دار، کنسروهای غیرگوشتی اعم از کنسرو لوبیا، لوبیا قارچ، نخود فرنگی، ذرت، رب گوجه، سرکه، خیارشور است.

 

جمشیدی با بیان اینکه شرکت دلوسه در زمینه سس بسیار تخصصی کار کرده است، تصریح کرد: مسئله بسیار مورد توجه مصرف کننده کم چرب بودن سس است که شرکت دلوسه کم‌چرب‌ترین سس‌ها را با 5/7 درصد چربی تولید می‌کند که این رکورد را تاکنون کسی نزده است.

 

 

مدیرعامل شرکت دلوسه با اشاره به تولید سس‌های بدون ضرر در این شرکت، ادامه داد: در شرکت دلوسه یک سری از سس‌ها با نام سس کودک، بدون مواد افزونی و با پوره میوه‌جات تولید شده که حتی برای کودکان زیر 2 سال نیز قابل مصرف است و هیچ‌گونه ضرری ندارد.

 

رمز موفقیت

جمشیدی یکی از رموز موفقیت خود را تلاش و پشتکار شبانه‌روزی عنوان کرد و گفت: استفاده از نیروه‌های مجرب و متخصص، کارگران و کارکنان باتجربه و ماهردر این زمینه  که سرمایه‌های شرکت دلوسه هستند از دیگر رموزموفقیت من در این کار است.

 

بانک‌ها تاثیرگذا ترین عامل در عقب افتادن چرخه تولید داخل

وی بانک‌ها را تاثیرگذارترین عامل در عقب افتادن چرخه تولید داخلی دانست و اظهار کرد: باتوجه به اینکه بخشی از بانک‌ها با دولت کار می‌کنند حمایت از سوی بانک می‌تواند کمک  بسیاری به چرخه تولید داخل کند.

 

 

مدیرعامل شرکت دلوسه با بیان اینکه با چنگ و دندان این شرکت و کارگران را حفظ می‌کنیم تا بتوانیم به تولید ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: در این دوره که بحث تحریم‌ها وجود دارد این شرکت در این سال‌ها حتی یک نفر را هم تعدیل نیرو نکرد و اگر هم به صورت مقطعی بنا به دلایلی نیرویی کم شد بلافاصله جایگزین آن نیرو گرفته شد.

 

 

جمشیدی به علل موفقیت شرکت دلوسه اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه شرکت دلوسه درگیری بانکی ندارد و یکی از علت‌های موفقیت این شرکت و سرپا بودن آن این است که توانسته در عرصه اقتصاد مقاومتی خوب عمل کند، و باتوجه به تبلیغات محیطی و رسانه‌ای فروش خوب و صادرات داشته باشد.

 

وی در پایان تصریح کرد: این شرکت درگیر وام‌های بانکی آنچنانی نیست و می‌توان گفت از 100 درصد به اندازه 20 درصد درگیر وام و تسهیلات بانکی است که اگر در همین مقدار هم حمایت شویم خوب میشود.

 

محصولات تولید شده در شرکت دلوسه آمل به روایت تصویر:
 

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTU5MDMx
 

 
کیمیا سامانه