مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد

خرید 3500 تن مرکبات دور ریز از باغداران شهرستان آمل

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۰ / دی / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: تاکنون سه هزار و 500 تن مرکبات دور ریز از باغداران این شهرستان در قالب بسته حمایتی کمک بلاعوض دولت از باغداران خریداری شد.
خرید 3500 تن مرکبات دور ریز از باغداران شهرستان آمل
 

سیدحسین اسلامی در گفت‌گو با خبرنگار سفیر هراز  با بیان اینکه چندین اکیپ از کارشناسان مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی شهرستان آمل در روزهای گذشته با سرکشی از باغ‌های منطقه، مرکبات دورریز باغداران را ارزیابی و با قیمت مصوب هر کیلو 350 تومان خریداری و سپس از چرخه مصرف خارج کردند، گفت: تاکنون سه هزار و 500 تن مرکبات دور ریز از باغداران این شهرستان در قالب بسته حمایتی کمک بلاعوض دولت از باغداران خریداری شد.

 

وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: تاکنون 120 تن شامل 81 هزار و 527 کیلوگرم پرتقال درجه یک با قیمت تضمینی هشت هزار و 344 ریال، 38 هزار و 437 کیلوگرم پرتقال درجه 2 با قیمت هفت هزار و 300 ریال از باغداران شهرستان آمل خریداری شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی آمل در ادامه تصریح کرد: باغداران می‌توانند با مراجعه به انبار مرکزی تعاون روستایی شهرستان آمل مرکبات خود را تحویل دهند.

 

این مسئول به جذب و اختصاص بیش از 216 میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید (بهین یاب) برای حمایت از واحدهای تولیدی نیمه فعال اشاره کرد و افزود: 352  متقاضی در سامانه بهین یاب ثبت نام شدند که 139 نفر از این متقاضیان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

 

سید حسین اسلامی در پایان با بیان اینکه طرح‌های معرفی شده به بانک مربوط به واحدهای دامداری و مرغداری است، خاطرنشان کرد: از 139 متقاضی معرفی شده به بانک عامل 43 متقاضی تسهیلات رونق تولید را جذب کردند.

 


 

 

کد مطلب: MTU4Njg0
 

 
کیمیا سامانه