فرمانده سپاه آمل در مراسم کلنگ زنی پایگاه مقاومت الغدیر:

نخستین وظیفه بسیجی در عرصه جنگ نرم آگاهی از اهمیت نبرد فرهنگی است

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۸ / دی / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه آمل گفت: نخستین وظیفه بسیجی در عرصه جنگ نرم کسب آگاهی از اهمیت نبرد فرهنگی و درک موقعیت خطیر فرهنگ بسیجی است و توجه به این‌ مطلب که، دشمن تمام تلاش خود را برای نابودی این فرهنگ به کار گرفته است.
نخستین وظیفه بسیجی در عرصه جنگ نرم  آگاهی از اهمیت نبرد فرهنگی است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سرهنگ حکمت داجلیری در مراسم کلنگ زنی حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت خدیجه (س) و پایگاه الغدیر شهرستان آمل با اشاره به نقش بسیج در برطرف کردن معضلات فرهنگی و اجتماعی کشور گفت: بسیج به‌عنوان شجره طیبه انقلاب اسلامی، نقش مهمی در همه تحولات دارد؛ بسیج با حضور نظامی در زمان دفاع مقدس و حضور در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی در جنگ نرم نقش بسیار موثری در برطرف کردن آسیب‌های جامعه دارد.

 

وی لازمه حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور را بها دادن بیشتر مسئولان به بسیج دانست و اظهار کرد: مسئولان باید به این شجره طیبه بهای بیشتری دهند و بسیجیان نیز باید با بهره‌گیری از تفکر و رویکرد بسیجی در جهت کمک به رفع مشکلات و آسیب‌ها بر آیند.

 

فرمانده سپاه آمل با اشاره به توطئه‌های دشمن علیه اسلام و انقلاب گفت: ماموریت‌ها و برنامه‌های بسیج مقابله با تهدیدات نرم دشمن است. امروز نیز دشمنان با شیوه نرم به جنگ با کشور ما پرداختند و بسیج نیز با همین شیوه با آنها مقابله می‌کند.


این مسئول با اشاره به نقش بسیج و سپاه در صیانت از انقلاب اسلامی تصریح کرد: بسیجی هوشمند باید بیش از هرچیز به این مطلب بیاندیشد که امروز صحنه نبرد از میدان نبرد نظامی به عرصه فرهنگی انتقال یافته است، بسیجی باید متوجه باشد که نوک پیکان دشمن امروز متوجه عرصه فرهنگی است و اگر موفقیتی هر چند کم در این عرصه بدست آورد، برای او بزرگترین پیروزی است.

 

داجلیری ادامه داد: بنابراین نخستین وظیفه بسیجی در این عصر کسب آگاهی از اهمیت نبرد فرهنگی و درک موقعیت خطیر فرهنگ بسیجی است و توجه به این‌ مطلب که، دشمن تمام تلاش خود را برای نابودی این فرهنگ به کار گرفته است.

 

فرمانده سپاه آمل در پایان ویژگی مهم بسیجیان را در هر موقعیتی، دشمن‌شناسی، زمان‌شناسی، امام‌شناسی و داشتن بصیرت دینی و سیاسی در پاسداری از انقلاب و نظام عنوان کرد و افزود: بسیجیان دوران جنگ، در یک بستر و فضای مناسب و معنوی در دفاع از انقلاب فعالیت می‌کردند، اما بسیجیان امروز در جامعه‌ای که دشمنان انقلاب انواع و اقسام توطئه‌ها به ویژه ابتذال فرهنگی را در جامعه ترویج می‌دهند، به سر می‌برند و رسالت سنگین‌تری بر دوش دارند.

 

 


 

 

کد مطلب: MTU4NjQz
 

 
کیمیا سامانه