رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل:

برای نخستین بار در کشور، آمل میزبان جشنواره تئاتر فجر می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۸ / دی / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: برای نخستین بار در کشور آمل میزبان جشنواره تئاتر فجر می‌شود که برای استان مازندران یک رویداد بسیار بزرگ است
برای نخستین بار در کشور، آمل میزبان جشنواره تئاتر فجر می‌شود
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، محمد محمدی امروز در نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان آمل به مناسبت برگزاری جشنواره تئاتر فجر با بیان اینکه یکی از مهمترین انتخاب شهرها رای اجرای تئاتر در جشنواره تئاتر فجر کلان‌شهر بودن است و گفت: شهرستان آمل در کنار کلان‌شهرهایی چون تهران، شیراز، بوشهر، مشهد و تبریز میزبان جشنواره تئاتر فجر شده است.

 

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور آمل میزبان جشنواره تئاتر فجر می‌شود که برای استان مازندران یک رویداد بسیار بزرگ است و افزود: در این جشنواره شرکت اکسین به‌عنوان شرکت صنعتی، ورزشی و فرهنگی اسپانسر جشنواره است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر فجر از تاریخ 20 دی ماه 95 آغاز و تا روز بیست و سوم درسالن مجتمع فرهنگی و هنری آمل به اجرا در می‌آید، تصریح کرد: با توجه به اهمیت این رویداد بزرگ و تاریخ هنری مازندران نیازمند حمایت جامعه هنری و خبری هستیم.

 

 

این مسئول در ادامه اظهار کرد: از رویدادهای مهم این جشنواره در مازندران و خروجی‌اش بر این است که بسیاری از کلان‌شهرها همچون شیراز و تبریز به استان و شهرستان آمل توجه کرده تا فیلم‌هایی را ارائه دهند.

 

محمدی با تاکید بر اینکه حمایت ویژه‌ای را از سوی اصحاب رسانه خواستاریم، یادآور شد: اگر حمایت رسانه‌ای نبود جشنواره‌هایی چون تی‌تی و یاس در آمل اجرا نمی‌شد و گفتنی است در جشنواره تئاتر فجر چهار گروه تئاتر کشور در این دو مجتمع با حضور هنرمندان مطرح به اجرا در می‌آید.

 

 

وی به مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره اشاره کرد و گفت: مراسم افتتاحیه به دلیل هم‌زمانی با سال‌روز وفات حضرت معصومه(س) برگزار نمی‌شود اما مراسم اختتامیه شامگاه بیست و سوم دی‌ماه واقع در دانشگاه شمال شهرستان آمل برگزار می‌شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه هم‌زمان با برگزاری این اختتامیه بزرگداشت مرحوم داوود رشیدی به همراه بزرگداشت سه هنرمند مازندرانی برگزار می‌شود، ادامه داد: این هنرمندان مهشید روحانی به‌عنوان نخستین فارغ‌التحصیل تئاتر مازندران، استاد متین از شهرستان تنکابن به‌عنوان نخستین دوره لیسانس هنر زیبا و استاد محمود جهانلو از شهرستان بهشهر فارغ التحصیل تئاتر هستند.

 

 

این مسئول با اعلام اینکه در سی وهشتمین جشنواره تئاتر فجر کشور سه اثر تئاتر از مازندران حضور دارد، گفت: این آثار از شهرستان آمل است که به گونه‌ای دروازه تئاتر مازندران از این شهرستان به روی جشنواره امسال باز می‌شود.

 

محمدی به آثار راه یافته شهرستان آمل به جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و افزود: این آثار "روی زمین" از مرتضی صادقیان در تبریز، " مرگ آنجل‌ها" از محسن اردشیر در تهران و "ماهبیتی" به‌عنوان یک اثر بومی از غنچه شکوهیان در تهران به اجرا در می‌آید.

 

 

دبیر استانی جشنواره تئاتر فجر کشور نیز در این نشست برگزاری این جشنواره را در مازندران بزرگترین اتفاق تئاتری کشور عنوان کرد و گفت: نخستین تئاتر روز دوشنبه بیست و سوم دی ماه با عنوان "مولار" به کارگردانی محمد شاکری در سالن تئاتر مجتمع امام خمینی(ره) ساعت 18.30 به اجرا در می‌آید.

 

سحر مشرفی در ادامه اظهار کرد: در دومین روز نیز نشست تخصصی تئاتر ساعت 10 الی 13، اکران فیلم تئاتر"منهای دو" داود رشیدی ساعت 14 تا 18، فیلم تئاتر "ترن" حمیدرضا نعیمی ساعت 16.30 تا 18 در مجتمع ولی عصر(عج) و دومین اجرا با نام "تنها سگ اولی می‌داند چرا پارس می‌کند، مکبث" به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی ساعت 18.30 در سالن امام خمینی(ره) به اجرا در می‌آید.

 

 

وی در ادامه به برنامه روز سوم جشنواره در آمل اشاره کرد و گفت:: در سومین روز نیز موسیقی در تئاتر سعید ذهنی ساعت 10 تا 13، فیلم تئاتر" فاوست" حمیدرضا نعیمی ساعت 14 تا 16و فیلم تئاتر" هتل پلازا" به کارگردانی کوروش نریمانی در ساعت 6.30 تا 18 در سالن همایش‌های ولی عصر(عج) و نمایش" کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو" به کارگردانی رامین ریاضی در ساعت 18.30 در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار است.

 

دبیر استانی جشنواره تئاتر فجر کشور با اشاره به آخرین روز از جشنواره تئاتر فجر به میزبانی آمل خاطرنشان کرد: در این روز نیز ورک شاپ بدن یاسر خاسب ساعت 14 تا 16 در مجتمع ولی(عج) و نمایش "هدیه مرموز" به کارگردانی یاسر خاسب ساعت 18.30 در سالن آمفی تئاتر مجتمع امام خمینی(ره) و مراسم اختتامیه نیز در دانشگاه شمال برگزار می‌شود.

 

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTU4NjQ1
 

 
کیمیا سامانه