وزیر ورزش و جوانان

مزار تختی در دل و سینه های مردم است/ روحیه تختی باید سرلوحه ورزشکاران کشور باشد

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۸ / دی / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
وزیر ورزش و جوانان گفت: اگرچه هر ساله پس از گذشت 49 سال هنوز هم بر سر مزار جهان پهلوان تختی می‌آئیم ولی مزار این پهلوان در دل و سینه‌های مردم است.
 

به گزارش سفیر هراز،

 به‌نقل از باقرشهر نیوز؛ وزیر ورزش و جوانان صبح امروز در حاشیه چهل و نهمین سالگرد جهان پهلوان تختی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگرچه هرساله پس از گذشت ۴۹ سال هنوز هم بر سر مزار تختی در ابن باویه شهرری می آئیم ولی مزارتختی در دل و سینه های مردم است.

چهل و نهمین سالگرد درگذشت جهان‌پهلوان تختی صبح امروز (جمعه) بر سر مزار این اسوه ورزشی در آستان شیخ صدوق رحمة‌الله (ابن‌بابویه) شهرری با حضور گسترده مردم و مسؤولان برگزار شد.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان که در این مراسم حضور یافت، در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران اظهار داشت: جهان پهلوان تختی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران تاریخ این کشور هستند که در زمینه جوانمردی، فتوت، مردم‌داری و فروتنی زبانزد همه قهرمانان و پهلوانان کشور است.

 

عشق به جوانمردی، بزرگی و روحیه جوانمردی در فرهنگ ملت نهفته است

وی گفت: ما اگرچه هرساله پس از حدود ۴۹ سال بر سر مزار جهان پهلوان تختی (در ابن باباویه شهرری) می‌آئیم؛ اما مزار تختی در دل و سینه‌های مردم قرار دارد و عشق به جوانمردی، بزرگی و روحیه مردانگی در ذات مردم و در فرهنگ ملی و مذهبی مردم ما نهفته است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: امیدوارم این روحیه فتوت و مردانگی و بزرگی و مردم دوستی امروزه در بین ورزشکاران و جوانان ورزش دوست کشور روز به روز رواج بیشتری پیدا کند.

به گزارش باقرشهر نیوز؛ وزیر ورزش و جوانان که به‌همراه نیک‌بین مدیرکل حوزه وزارتی در این مراسم شرکت کرده بود، به‌دلیل ازدحام بیش از حد نتوانست در جایگاه اصلی حضور یابد و پس از قرائت فاتحه در سر مزار جهان پهلوان تختی، مراسم را ترک کرد.

 


 

 

کد مطلب: MTU4NjMx
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه