مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران:

هتل شهرداری آمل بهترین محل برای احداث موزه مشاهیر و دفاع مقدس است/ آیا احداث یادمان شهر ساری در بستر رودخانه تجن قانونی است؟

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۶ / دی / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با انتقاد از همکاری نکردن شرکت آب منطقه‌ای مازندران برای احداث موزه مشاهیر و دفاع مقدس آمل گفت: اگر کار غیرقانونی است چرا آب منطقه‌ای مازندران اجازه داد تا یادمان شهر ساری در بستر رودخانه تجن احداث شود.
هتل شهرداری آمل بهترین محل برای احداث موزه مشاهیر و دفاع مقدس است/ آیا احداث یادمان شهر ساری در بستر رودخانه تجن قانونی است؟
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سردار عبدالله ملکی در جلسه ستاد گرامیداشت حماسه 6 بهمن آمل که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد با بیان این که برای احداث موزه مشاهیر و دفاع مقدس آمل با برگزاری چندین جلسه استانی و شهرستانی تاکنون نتوانستیم این کار را عملی کنیم و گفت: باتوجه به نظر تمام پیشکسوتان دفاع مقدس هتل فعلی شهرداری که روزی محل اعزام رزمندگان به جبهه بود به محل احداث موزه تبدیل شود.

 

 وی ادامه داد: با توجه به ارائه این پیشنهاد به شورای شهر و شهرداری آمل مکان‌های دیگر برای احداث و راه اندازی موزه مشاهیر و دفاع مقدس به ما نشان دادند.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: اگر در استان‌های دیگر حماسه‌ای همچون حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل رخ می‌داد قطعا بهتر و بیشتر از ما برای انتقال و تبیین آن کار می‌کردند.

 

 

 ملکی با بیان اینکه شهر آمل زمانی پایتخت علویان و مرکز طبرستان بود و در این شهر سادات علوی حکومت داشتند اظهار کرد: باید تلاش‌های لازم و شایسته‌ای در راستای ماندگاری حماسه اسلامی 6 بهمن انجام دهیم و در مسیر معرفی ظرفیت‌های ارزشمند آمل گام برداریم.

 

وی با اشاره به اینکه مقدمات کار برای احداث موزه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری در سال گذشته آماده بود، ادامه داد: قرار بود تا این پروژه به دست رییس قوه قضائیه کلنگ‌زنی شود اما سازمان آب منطقه‌ای مازندران به جهت اینکه زمین در بستر رودخانه قرار دارد، مخالفت کرد.

 

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با انتقاد از همکاری نکردن شرکت سهامی آب منطقه‌ای مازندران گفت: اگر کار غیرقانونی است چرا آب منطقه‌ای مازندران اجازه داد تا یادمان شهر ساری در بستر رودخانه تجن احداث شود.

 

این مسئول در پایان با عنوان اینکه موزه دفاع مقدس برای شهر یک نماد اصلی است، خاطرنشان کرد: آیا ما کمتر از دیگر شهرهای کشور هستیم که نباید موزه مشاهیر و دفاع مقدس داشته باشیم، ضرورت دارد از همه ظرفیت‌ها در راستای احداث این موزه استفاده شود.

 

 


 

 

کد مطلب: MTU4NjE5
 

 
کیمیا سامانه