مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد

اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای تجهیز و بازسازی کتابخانه شهید عباس‌زاده آمل+ عکس

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۴ / دی / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال برای تجهیز و بازسازی کتابخانه شهید عباس‌زاده آمل اختصاص پیدا کرد که باوجود پتانسیل بالای این شهر نیاز مشارکت خیرین است.
اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای تجهیز و بازسازی کتابخانه شهید عباس‌زاده آمل+ عکس
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، آرزو ولی‌پور در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های عمومی و ز زمین پیشنهادی جهت ساخت کتابخانه عمومی در شهرستان آمل با اشاره به اینکه ۱۱۰ کتابخانه عمومی در استان مازندران فعالیت می‌کنند، گفت: مازندران در سال 95 به‌عنوان یکی از استان‌های کشور دارای بیشترین پروژه در ساخت کتابخانه عمومی بود.

 

وی با اشاره به ۴۵ پروژه نیمه‌تمام در استان مازندران، اظهار کرد: 6 کتابخانه عمومی آماده بهره‌برداری است اما ۳۹ واحد دیگر باوجود تخصیص اعتبارات، نیاز به مشارکت خیرین دارد تا در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اشاره به فعالیت هشت کتابخانه عمومی در آمل تصریح کرد: یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال برای تجهیز و بازسازی کتابخانه شهید عباس‌زاده آمل اختصاص پیدا کرد که باوجود پتانسیل بالای این شهر نیاز مشارکت خیرین است.

 

این مسئول بابیان اینکه شهرداری آمل زمینی برای ساخت کتابخانه مرکزی آمل اهداء کرد، ادامه داد: از فرماندار ویژه آمل به‌عنوان رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی درخواست داریم برای ساخت این کتابخانه جانمایی خوبی انجام دهند.

 

 

ولی‌پور عمده مشکل کتابخانه‌های عمومی سطح استان را نبود فضای کافی دانست و افزود: مردم استقبال زیادی نسبت به کتاب‌خوانی دارند اما فضای کافی برای مطالعه نداریم.

 

 


 

 

کد مطلب: MTU4NjAx
 

 
کیمیا سامانه