تلاش برای پیداکردن کوهنوردان مالزیایی در قله دماوند همچنان ادامه دارد/ آغاز مرحله دوم جستجو مفقودین توسط هلال احمر+عکس

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۵ / آذر / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
دومین مرحله عملیات جست‌وجو کوهنوردان مالزیایی مفقود شده در قله دماوند با حضور رئیس جمعیت هلال احمر آمل و تیم تخصصی امداد کوهستان این شهرستان آغاز شد.
تلاش برای پیداکردن کوهنوردان مالزیایی در قله دماوند همچنان ادامه دارد/ آغاز مرحله دوم جستجو مفقودین توسط هلال احمر+عکس
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز حوالی ساعت 10 صبح امروز، پنجم آذر ماه رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل به همراه تیم تخصصی امداد کوهستان از آمل پس از مساعد شدن شرایط جوی برای مرحله دوم عملیات جست‌وجو و نجات کوهنوردان مالزیایی که هنگام صعود به قله دماوند مفقود شدند، وارد منطقه پلور  شدند.

 

گفتنی است سفیر کشور مالزی، خانواده‌های مفقودان و نماینده سازمان امداد و نجات در محل فدراسیون کوهنوردی پلور حضور پیدا کردند و گزارشی از جغرافیای منطقه و مرحله نخست عملیات جست‌وجو و نجات که در تاریخ دوم آذر ماه انجام شد، به آنها ارائه کردند.

 


دومین مرحله عملیات جست‌وجو با درخواست هلی‌کوپتر از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آغاز شد و تیم نجات پس از سوار شدن بر هلی‌کوپتر و گشت‌زنی اطراف قله دماوند و عکس‌برداری هوایی از منطقه در بالای یال ملاخواران فرود آمدند؛ نجات‌گران پس از جست‌وجو شب را در منطقه اطراق کردند تا از صبح فردا مجددا اقدام به جست‌وجو کنند.

 

تیم کوهنوردان مالزیایی ۱۲ نفر بودند که هشت نفر از افراد این گروه موفق به صعود شدند و 2 نفر از آنها به دلیل شرایط جسمی نتوانستند صعود کنند و ۲ نفر دیگر از این کوهنوردان که صعود انفرادی داشتند در مسیر مفقود شدند.

 

 

لازم به ذکر است این 2 کوهنورد مفقود تا ارتفاع پنج هزار و 300 متری با دوستان خود در ارتباط بودند که پس از آن دیگر خبری از آنها نیست و همچنان عملیات امداد و نجات ادامه دارد.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTU3ODIz
 

 
کیمیا سامانه