هم‌زمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی انجام شد؛

نواخته شدن زنگ مطالعه در دبیرستان پسرانه شاهد آمل/ فرماندار آمل: نخبگان علوم نظامی و هسته‌ای کشور ادامه دهنده راه شهدا

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۲ / آبان / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark
فرماندار آمل گفت: کسانی که امروز در علوم نظامی و هسته‌ای کشور می‌درخشند ادامه دهندگان راه شهدا هستند و به اعتلای نظام و کشور می‌انديشند.
نواخته شدن زنگ مطالعه در دبیرستان پسرانه شاهد آمل/ فرماندار آمل: نخبگان علوم نظامی و هسته‌ای کشور ادامه دهنده راه شهدا
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، در آغازین روز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مراسم زنگ مطالعه در دبیرستان پسرانه شاهد شهرستان آمل با فرماندار ویژه شهرستان آمل، روسای ادارات آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی، معاونین و انجمن اولیاء و مربیان به اجرا درآمد.

 


فرماندار ویژه شهرستان آمل ضمن گرامیداشت این هفته به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی و ضرورت امر مطالعه در بین جوانان و نوجوانان کشور که آینده ساز این مرز و بوم هستند اشاره کرد و گفت: جایگاه علمی ایران در منطقه و جهان و همچنین جایگاه شهر آمل در بین شهرهای ایران، خواستار نقش آفرینی دانش‌آموزان به‌عنوان طلایه‌داران علم و اندیشه در این شهر داشتند.

 

 

احمد منفرد با بیان اینکه رهايی از ظلمت و تاريکی و گام نهادن به روشنايی هدف علم‌آموزی است، اظهار کرد: در قرآن نيز بر اين موضوع تاکيد شد، آيا کسانی که می‌دانند و علم و آگاهی دارند با کسانی که علم و آگاهی ندارند برابرند. مطمئنا برابر نيستند.

 

وی با اشاره به اينکه  تاثير کتاب و کتاب‌خوانی در رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی کشورها تاثير بسزايی دارد، افزود: بخش قابل توجهی در تاريخ  به نهضت‌های  روشنفکری، دانشمندان و علمای بزرگی می‌پردازد که ما امروز به آنان افتخار می‌کنيم.

 

 

فرماندار ویژه آمل به علمای دينی معاصر همچون حضرت آيت‌الله حسن‌زاده آملی و حضرت آيت‌الله جوادی آملی و انديشمندان علمی معاصر همچون پرفسور سميعی اشاره کردو ادامه داد: کتاب‌های فاخری از علما و فلاسفه‌های بزرگ کشورمان هم اکنون در دنيا تدريس می‌شود، آنها با مطالعه، تحقيق، پژوهش و علم‌آموزب به اين مدارج بزرگ علمی رسيدند.

 

این مسئول با بيان اينکه امروز در کشور تکيه و تاکيد بر علم‌آموزی است، تصريح کرد: دانش‌آموزان اهل مطالعه و علم آموزان امروزه در المپيادهای علمی سراسر دنيا موفق به کسب رتبه‌ها و مدارج برتر علمی شدند.

 

 

منفرد با اشاره به اينکه شما امروز در مدرسه‌ای تحصيل می‌کنيد که به نام شاهد مزين است باید بدانید وصايای شهدا دنباله‌روی از علم و تحصيل است و عنوان کرد: شهدا از کتاب و علم‌آموزی جدا نبودند کسانی که امروز در علوم نظامی و هسته‌ای کشور می‌درخشند ادامه دهندگان راه شهدا هستند و به اعتلای نظام و کشور می‌انديشند.

 

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTU3NTg1
 
 
کیمیا سامانه