امام جمعه دابودشت در دومین جشنواره ملی برنج دابو

برنج طارم دابو باید ثبت ملی شود/ نیاز اساسی کشاورزان به ادوات مدرن کشاورزی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۵ / مهر / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark

امام جمعه دابو و دشت‌سر گفت: برنج طارم دابو یک برند کشوری است و انتظار داریم که آمل به‌عنوان پایتخت برنج کشور مطرح تا خستگی از دوش کشاورزان برداشته شود.

برنج طارم دابو باید ثبت ملی شود/ نیاز اساسی کشاورزان به ادوات مدرن کشاورزی
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت الاسلام مهدی تقی‌زاده در دومین جشنواره ملی برنج دابودشت آمل با بیان این که تمام خوشحالی کشاورزان در این است که مدیران پیگیری مشکلات آنها باشند، گفت: خوشبختانه با وجود بی‌مهری که در گذشته وجودداشت اما با درایت استاندار مازندران و نماینده مردم آمل در مجلس و دیگر مدیران برنج طارم در سبد غذایی مردم قرار گرفت.

 

وی با تأکید بر این که برنج طارم دابو یک برند کشوری است، افزود: این انتظار را داریم که آمل به‌عنوان پایتخت برنج کشور مطرح شود تا خستگی از دوش کشاورزان برداشته شود.

 

امام جمعه دابو و دشت سر تصریح کرد: یکی از نیازهای اساسی کشاورزان داشتن ادوات مدرن کشاورزی است و باید مسئولین همت کنند و امکانات را در اختیار کشاورزان قرار دهند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه برای رسیدن به خودکفایی تولید برنج، مسئولان امر باید به دنبال بروزرسانی تجهیزات کشاورزی در مازندران باشند، گفت: متأسفانه دست‌رنج این عزیزان در کارخانه‌های شالیکوبی که مدرن نیستند از بین می‌رود و برای حل این مشکلات باید کارخانجات شالیکوب صنعتی شوند.

 

حجت الاسلام تقی‌زاده با قدردانی از دولت در جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت، یادآور شد: ما باید با راه‌اندازی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران بتوانیم برنج را صادر کنیم و این موضوع باید در دستور کار مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

 

وی با بیان این که حمایت از تولید داخلی زمینه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی برکات ارزشمندی دارد که باید از همه ظرفیت‌ها برای نهادینه سازی آن بهره‌گیری کنیم.

 

امام جمعه دابو و دشت سر با تاکید بر اینکه با توجه به حمایت دولت از کشاورزان, نسبت به کشت دوم از سوی برنج‌کاران مورد توجه قرار گرفت، گفت: با این حمایت می‌توان به کشت‌های بعد چون کشت کلزا روی آورد تا در امر تولید روغن کلزا تلاش و در آینده از واردات این روغن جلوگیری شود.

 

 


 

 

کد مطلب: MTU2Njkw
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه