با حضور مديرعامل آب و فاضلاب روستايی مازندران انجام شد؛

افتتاح مجتمع آب‌رسانی روستایی در آمل+ عکس

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۴ / مهر / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark

مجمتع آب‌رسانی رشکلا و اسپياربن بخش دابودشت آمل با حضور مديرعامل آب و فاضلاب روستايی مازندران افتتاح شد.

افتتاح مجتمع آب‌رسانی روستایی در آمل+ عکس
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، پروژه بزرگ مجتمع آب‌رسانی آب شرب 2 روستای رشکلا و اسپياربن بخش دابودشت شهرستان آمل در زمينی به مساحت يک‌هزار و 202 مترمربع با حضور مديرعامل آب و فاضلاب روستايی مازندران، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرايی اين شهرستان در روستای رشکلا افتتاح و به بهره‌برداری رسيد.

 

در این مراسم مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی مازندران شاخص بهره‌مندی از آب شرب در روستاهای استان را 71 درصد اعلام کرد و گفت: این شاخص در سطح کشور 78 درصد است در حالی‌که این شاخص باید در مازندران از میانگین کشوری بالاتر باشد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم این مهم انجام شود.

 

مجید عبدالهی به مشخصات فیزیکی مجتمع آب‌رسانی روستایی رشکلا اشاره کرد و افزود: برای بهره‌برداری از این پروژه حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق، اجرای 20 کیلومتر شبکه توزیع و دو کیلومتر خط انتقال، احداث 2 باب مخزن زمینی و هوایی به حجم 600 مترمکعب، راه‌اندازی یک واحد ایستگاه پمپاژ و نصب و راه‌اندازی یک دستگاه دیزل ژنراتور با صرف اعتباری حدود 17 میلیارد ریال انجام شد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای بهره‌برداری از اين پروژه مبلغی بالغ بر 16 هزار و 952 ميليون ريال هزينه شد که با آب‌رسانی به این 2 روستا بيش از يک هزار خانوار روستایی از آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

 

 


 

 

کد مطلب: MTU2Njg4
 

 
کیمیا سامانه