استاندار مازندران در دومین جشنواره ملی برنج در آمل

باید آمل را به‌عنوان پایتخت برنج کشور مطرح کنیم/ توجه ویژه به کشت دانه‌های روغنی در روستاها

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۴ / مهر / ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark

استاندار مازندران گفت: باتوجه به اینکه روستاها یکی از محورهای مهم اقتصاد و تولید هستند باید به کارهای درآمدزا در روستاها توجه و آمل را به‌عنوان پایتخت برنج کشور مطرح کنیم.

باید آمل را به‌عنوان پایتخت برنج کشور مطرح کنیم/ توجه ویژه به کشت دانه‌های روغنی در روستاها
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، ربیع فلاح‌جلودار در دومین جشنواره ملی برنج و جشن خرمن که در روستای ترویجان شهرستان آمل برگزار شد گفت: با توجه به اینکه مردم شایسته بهترین خدمات وامکانات هستند در همین راستا دولت توجه جدی به تولیدکنندگان کشور و استان دارد.

 

وی با اشاره به اینکه جشن خرمن یکی از آیین‌های شایسته در نمایش برداشت برنج است، اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح کشت دانه‌های روغنی بعد از برداشت برنج به‌عنوان یکی از محصولات اصلی روستاییان در دستور کار قرار گیرد.

 

 

استاندار مازندران به اشتغال 25 درصدی مردم استان در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: 45 درصد جمعیت مازندران را روستانشینان تشکیل می‌دهند و باتوجه به جاذبه‌های گردشگری فراوان در استان، نوروز 95 بیش از 25 درصد گردشگران به روستاها سفر کردند.

 

این مسئول با بیان اینکه مردم مازندران در تأمین برنج سفره ایرانیان نقش بسزایی دارند، تصریح کرد: باتوجه به اینکه روستاها یکی از محورهای مهم اقتصاد و تولید هستند باید به کارهای درآمدزا در روستاها توجه و آمل را به‌عنوان پایتخت برنج کشور مطرح کنیم.

 

 

فلاح‌جلودار در پايان با بیان اینکه همه كشاورزان باید با توجه به تغيير اقليم و تكرار حوادث غيرمترقبه در اسرع وقت نسبت به بيمه محصولات کشاورزی باغات اقدام کنند تا در صورت تكرار حوادث نسبت به جبران خسارات اقدام شود، خاطرنشان کرد: دولت در اين بخش اعتبارات خاصی ندارد و تنها در بخش زيرساخت‌ها خسارات جبران می‌شود.

 

 


 

 

کد مطلب: MTU2Njcx
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه